Vali Demirtaş, İftarını Öğrenciler İle Açtı

Vali Demirtaş, İftarını Öğrenciler İle Açtı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ramazan ayının dördüncü gününde iftarını öğrenciler ile açtı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Artuklu Üniversitesinde düzenlenen iftar yemeğine bin dolayında öğrenci katıldı.
Öğrenciler ile iftarda sohbet eden Vali Demirtaş, kendilerinden gelen istek ve talepler doğrultusunda da notlarını alarak talimatlarını verdi.
Programın başında Ramazan ayının ve öğrenci olmanın önemine vurgu yapan Vali Demirtaş, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
‘’Sevgili öğrenciler Ramazan’ı şerifinizi tebrik ediyorum. Sağlık, afiyet, huzur ve başarıyla nice Ramazanlara erişmenizi yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Sevgili öğrenciler rahmet, merhamet ve yakınlaşma ayı olan Ramazan insanlar arasında muhabbetin, kardeşliğin ve dayanışma ruhunun zirveye çıktığı mübarek bir zaman dilimidir. Bu sebep ile sizlerin şahsında tüm Mardinli hemşerilerimizin Ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyorum. Bizler dünyadaki bütün hazinelerden daha değerli bir hazinenin sahibiyiz. İnsan kaynağımız ve beşeri zenginliğimiz ile geleceğe güvenle bakan ülkelerin başında geliyoruz. Böylesi beşeri bir güce sahip olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Bizler de bu sorumluluğun bilinci ile çalışmalarımızı gerek Valilik olarak gerekse de Büyükşehir Belediyesi olarak tüm yönleriyle sürdürüyoruz. Biliyoruz ki gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla yarının Türkiye’sini, geleceğin Mardin’ini inşa ve İhya ediyoruz. Sevgili gençler sizin için ne yapsak azdır. Biliyoruz ki sizin için yaptığımız ve yapacağımız her yatırım ülkemizin geleceği için yaptığımız yatırımdır. Bizler üzerimize düşen yatırımları yerine getirirken sizlerden de bazı beklentilerimiz var. En başta biz büyükleriniz milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik istiyoruz. Bizler ilimde, fende, teknikte, sanatta, kültürde, edebiyatta, sporda ve müzikte kendisini geliştirmiş bir gençlik hayal ediyoruz. Tek gününü, tek saniyesin, tek anını boşa geçirmeyen bir gençliğin ardından koşuyoruz. Sizleri kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı ve sizi kötülüğe sevk edecek kişilerden uzak durmanızı istiyoruz. Bu hususta en büyük yardımcınız olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyoruz. Üniversitelerimizin büyük bir vizyon taşıdığına inanıyorum. Zira bizim nazarımızda üniversitelerimiz kadim milletimizin mayasının çalındığı mekânlardır. Bu sebeple kendinizi her alanda iyi yetiştirmelisiniz. Taşıdığınız misyonun geleneğini layıkıyla yerine getirmeli, üzerinde yaşadığımız vatana vefa borcunu hak, hukuk ve adalet çizgisinden sapmadan ödemelisiniz. Bu vesileyle bugün sizlerle birlikte olduğunuz için ayrıca mutluyuz. Hepinize afiyet olsun diliyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum’’
Vali Demirtaş’ın öğrenciler ile iftar yemeğinde eşi Beyhan Demirtaş, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.