DERİK BELEDİYESİ KADINLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR..

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Evren ÇAKIR’ın talimatlari ile Derik Belediyesi ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü iş birliği ile 2 yıllık Mesleki Eğitim Programı dahilinde yiyecek ve içecek hizmetleri bölümünden Usta Öğretici kursları başladı.12 Derikli Kadının devam ettiği program bu sene ilk mezunları veriyor.Okul hayatına erken veda eden kadınlara yönelik açılan Eğitim Programı ile kadınlar iş yeri açma belgesine sahip olacakları gibi Eğitimci olarakta devam edebilecekler.

Katılımcılardan Mekiye ABUKAN : Pastacılığa merakımız vardı ;ama eğitim alacağımız bir yer ve imkan olmadığı için kendimizi geliştiremiyorduk. bu Programda malzemelerimiz yine belediyemiz tarafından destekleniyor,bizde hem pratik hem teorik bilgilerimizi güçlendirdik.

Emine GÜZEL: Butik pastacılık en büyük hayalimdi.Belediyemizin açmış olduğu bu Eğitim Programı hayallerimi gerçekleştirdi.Almış olduğum eğitimler ile kendimi güçlendirip butik pastacılık ürünlerimin satışıyla ciddi bir gelir elde etmeye başladım.Siparişlere yetişemiyoruz . Memnuniyetimizi dile getirip Sn kaymakamımız&Belediye Bşk. V. Sn ENVER ÇAKIR’a çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir