DERİK BELEDİYESİNDEN DERİKLİ KADINLARA DESTEK DEVAM EDİYOR

DERİK BELEDİYESİNDEN DERİKLİ KADINLARA DESTEK DEVAM EDİYOR

Derik Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından açılan “Pastacılık” kursunda ev hanımdan öğrenciye birçok yaş grubunun yoğun ilgi gösteriyor. “Pastacılık” kursu kadınların meslek edinmelerine de imkân sağlıyor. Kurs sonunda kursiyerlere “Ev Yemekleri Yapımı Belgesi ve Pastacılık Belgesi” veren Derik Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadınların girişimci olmasına hatta kendi işletmelerini kurmalarına imkân sağlıyor. Mutfakta; bir yandan aşçı ve pasta ustaları yetişirken bir yandan da hobi olarak birçok kültüre ait yemek tarifi öğreniliyor.

Kursiyer Gündem ABUKAN:” Pastacılık kursunda öğrendiğim en önemli şey kadınların ne kadar dayanışma içerisinde olduğu. Birlik ve beraberlik içinde pastalarımızı, yapıyoruz.

Kursiyer Mekiye ABUKAN:” . Yemek yapmayı çok seviyorum ama püf noktalarını da öğrenmek istiyordum. İlerleyen zamanlarda kendi iş yerimi açmayı planlıyorum. Herkese de tavsiye ediyorum. Hem eğleniyoruz hem öğreniyoruz. Bütün kadınlar verimli olsun ve kendi parasını kazansın.”

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sultan ÖZEN:”Pastacılık kursumuz sayesinde kursiyerlerimizin meslek edinmelerine yardımcı oluyoruz. Aldıkları eğitim ile girişimci olup kendi ayakları üzerinde durabiliyorlar, aile ekonomilerine katkı sağlayıp üstelik istihdam yaratıyorlar. Bu çok güzel bir mutluluk ve gurur.”

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir