VALİ DEMİRTAŞ, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

VALİ DEMİRTAŞ, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Yeşili ilçesini ziyaret etti.

Kentsel Dönüşüm projesi çevresinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Yeşilli İlçesini ziyaret eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Demirtaş’ı İlçe Kaymakamı Emre Öztürk, Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı.

Demirtaş, karşılamanın ardından beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Fen Dairesi Başkanı Cebrail Aslan ile Gül ve Tepebaşı Mahallerinde 6.6 hektar alanda 600 konut 200 dükkân ve 2 bin 500 kişilik caminin inşa edilmesine yönelik yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışmalarının yürütüldüğü alanı gezerek incelemelerde bulunan Demirtaş, Kaymakam Emre Öztürk ve Belediye Başkanı Hayrettin Demir’den çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldıktan sonra proje kapsamında yeniden inşa edilen 2 bin 500 kişilik Cami projesinde incelemelerde bulundu.

Vatandaş memnuniyeti gözetilerek yerinde dönüşüm yapılması hedeflenen projede uzlaşma görüşmelerinde taşınmaza karşılık talep eden hak sahiplerine konut veya dükkân seçeneği sunulurken uzlaşmanın sağlanmadığı durumlarda ise rızai kamulaştırma yolu izleniyor.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir