MBB GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLERİ TYT-AYT SINAVLARINA HAZIRLIYOR

MBB GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLERİ TYT-AYT SINAVLARINA HAZIRLIYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, bünyesinde açmış olduğu ücretsiz kurslarla gençleri, TYT ve AYT sınavlarına hazırlıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında 8 ayrı branşta, Türkçe, tarih, coğrafya, matematik, felsefe, fizik, kimya ve biyoloji derslerinden kurslar vermekte. Eğitimler, TYT ve AYT sınavlarına uygun şekilde hazırlanarak öğrencilere dersler veriliyor.

 Gençlik Merkezi tarafından 12 Ekim’de başlatılan kurslar, 26 Haziran 2021 tarihinde son bulacak. Derslere, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak 10 öğrenci alınıyor.  Her ay görülen dersler üzerinden 2 defa deneme sınavı yapılmaktadır. Gençlere, sınava gireceği alan ile alakalı ücretsiz konu anlatım ile soru bankası kitapları da verilmekte.  

Gençlik Merkezindeki eğitimler, 5 farklı derslikte verilirken haftanın 2 günü ise soru çözümü olarak belirlendi. Yeni tip korona virüs nedeniyle olası bir yüz yüze eğitim kısıtlamasında ise dersler,  Paniktv Youtube hesabından canlı olarak verilecek.    

Rehberlik Desteği

Gençlik Merkezinde eğitim veren branş öğretmenleri aynı zamanda öğrencilere rehberlik danışmanlık hizmeti de vererek gençlerin kişisel sorunlarıyla da birebir ilgilenmekte.       

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir