MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HASTA NAKİL HİZMETİ DEVAM EDİYOR

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HASTA NAKİL HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde vatandaşların sağlıklarına kavuşması için hasta nakil hizmetine devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı sağlık ekipleri, yeni tip korona virüs tedbirlerine uygun sosyal belediyecilik anlayışıyla il, ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerdeki vatandaşların zor zamanlarında yanı başında.

Bu kapsamda, kendi imkânlarıyla hastaneye gidemeyen, hastanede ameliyat olup da ameliyat sonra hastanın, hastaneden alınıp il sınırları içerisindeki evine bırakılması, yatalak hastaların evden alınıp hastaneye götürülmesi hizmeti verilmekte. 0482 213 00 66 No’lu telefon üzerinden ilgili birime ulaşılmasıyla oluşturulan plan dâhilinde hastalar alınmaktadır. Hasta Nakil Ambulansı, hafta içi mesai saatleri içerisinde ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. 

Sağlık Dairesi Başkanlığına bağlı Hasta Nakil Aracı, kentin en ücra noktasına kadar hizmet ağıyla şuana kadar içerisinde yaklaşık 500 hastaya hizmet verdi.  

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Uzm. Dr. Saffet Yavuz, “Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak, kentin en ücra noktasında bize ulaşılması halinde sıkıntıda olan vatandaşlarımızı yalnız bırakmayarak, sağlık kuruluşuna ulaştırılması konusunda yardımcı oluyoruz. Sağlık hizmetimizi Kovid-19 tedbirlerine uygun şekilde yerine getiriyoruz. Birimimizin imkânlarını vatandaşlarımızın hizmetinde kullanıyoruz.” dedi.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir