İLÇEMİZDE “GELECEĞE NEFES” PROJESİ KAPSAMINDA 14 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

İLÇEMİZDE “GELECEĞE NEFES” PROJESİ KAPSAMINDA 14 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

 İLÇEMİZDE “GELECEĞE NEFES” PROJESİ KAPSAMINDA 14 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

                  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan “Geleceğe Nefes“ kampanyası kapsamında İlçemiz Hasankeyf’te 14 bin fidan toprakla buluşturuldu.

                    11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında bu yıl 81 ilde gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes  “ projesi kapsamında Şanlıurfa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Taşan, Kaymakamımız Şenol Öztürk ve Valimiz Hulusi Şahin günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdi. Valimiz Hulusi Şahin burada yapmış olduğu konuşmada “ Hasankeyf bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşümün ve değişimin eksik kaldığı tek nokta yeşil bir örtüdür. İşte biz Milli Ağaçlandırma Günü’nde de tam burada bir mesaj veriyoruz. İlçemizi taşıdık, yeni evler, binalar yaptık, yeni bir Şehir kurduk fakat ağaç birden olmuyor. Yeşil hemen olmuyor, onu da yapacağız, başladık çalışıyoruz” dedi.

                     Hasankeyf Yeşilkuşak mevkiinde düzenlenen etkinliğe Sayın Valimiz Hulusi Şahin, Kaymakamımız Şenol Öztürk, Batman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aydın Durmuş, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Garnizon Komutanı, İl Jandarma Komutanı, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir