BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ‘ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİ’ YALNIZ BIRAKMIYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ‘ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİ’ YALNIZ BIRAKMIYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, “Emanetiniz, Emanetimizdir” ilkesi doğrultusunda şehit yakınları ile gazileri ziyaret ediyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Şehit ve Gazi Şube Müdürlüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Dargeçit ve Midyat ilçelerinde bulunan şehit yakınları ve gazileri evlerinde ziyaret etti. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek selamlarını ilettiler.  Şehit yakını ve gazilerle bir süre sohbet eden ekipler, sorun, sıkıntı ve talepleri dinleyerek gerekli notları aldı. Ziyarette, Kuran-ı Kerim, Türk bayrağı seti ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, Mardin Büyükşehir Belediyesinin şehit yakını ve gazileri yalnız bırakmadıklarını ifade ettiler. 

Açıklamada, “Her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde Şehit ve Gazi Şube Müdürlüğünü kurduk. Ekiplerimiz sürekli bir şekilde ziyaretler gerçekleştirmekte. Bu ziyaretler sayesinde ailelerin moralleri yüksek tutuluyor. Bunun yanında ihtiyaçlar, psiko-sosyal destek, sağlık, ekonomik, yaşam standartları gibi durumları saptanıyor. ‘Emanetiniz, Emanetimizdir’ ilkesiyle her zaman şehit yakınları ile gazilerimize sahip çıkacağız.” denildi.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir