MARDİN’DEKİ BİN 200 OKUL DEZENFEKTE EDİLDİ

MARDİN’DEKİ BİN 200 OKUL DEZENFEKTE EDİLDİ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, Mardin’deki Bin 200 okul arınık edildi.

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında aşamalı olarak başlatılan 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğü, kent genelinde ilçe ve kırsal mahallelerdeki Bin 200 okulda dezenfektan ve ilaçlama çalışması yaptı.

Bu kapsamda öğrencilerin sıklıkla kullandığı sınıf, lavabo, kapı ve pencere kolları, koridor, oturma mekânları gibi alanlar dezenfektan edildi.

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Büyükşehir Belediyesi olarak salgının ilk çıktığı günden buyana dezenfektan ve ilaçlama çalışmalarına ara vermeden sürdürdüklerini belirtti.

Kademeli olarak başlatılan 2020-2021 yılı eğitim öğretim yılı için tüm okullarda dezenfektan çalışmalarını tamamladıklarını belirten Yavuz, “Öğrencilerimizin sağlıklı, temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim hayatlarına devam etmeleri için Mardin merkez, ilçe ve kırsaldaki tüm anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liseler açılacakmış gibi dezenfektan ve ilaçlama çalışmalarını başlatmıştık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu okullarımızda hem Kovid-19 hem de normal haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını bitirdik. Bundan sonra gelen talepler doğrultusunda yine okullarda dezenfektan çalışmalarına devam edeceğiz.” dedi. 

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir