İBADETHANE TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

İBADETHANE TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent genelindeki ibadethanelerin temizliği devam ediyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, farklı din, dil ve kültürleri bünyesinde barından Mardin’de aralarında tarihi yapıların da bulunduğu camii, medrese, kilise ve manastır gibi ibadethanelerin genel temizliğine devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Mobil Temizlik Ekibi, daha önceden belirlediği ibadethanelere gelerek, süpürge makinesi ile tüm mekânı temizledikten sonra vatandaşların en çok kullandığı kapı, pencere, ayakkabılık, avlu gibi mekânları temizliyor. Yeni tip korona virüs kurallarına uygun olarak temizlenen ibadethanelere daha sonra gül suyu sıkarak güzel kokması sağlanıyor.

Sosyal İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Serkan Aytaç, yeni tip korona virüs tedbirlerine uygun şekilde ibadethane temizliğine ağırlık veriyoruz.

Aytaç, şunları söyledi: “Kentimiz birlikte yaşama kültürü ile Türkiye’de örnek alınan bir kent. Vatandaşlarımızın ibadetlerini temiz, hijyenik ve huzur içinde yapmaları için camii, kilise ve manastır gibi ibadethaneler Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız tarafından günlük rutin bir şekilde temizleniyor. Bu doğrultuda şuana kadar 475 ibadethane temizliği yaptık. Yeni tip korona virüs tedbirlerinin yaşandığı dönemde bu hizmetimize daha da hız verdik.”

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir