Vali Erin, Öğretmenler Gününü Kutladı../halil ibrahim DİNÇEL

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa City AVM konferans salonunda düzenlenen etkinliğe katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Vali Erin ve diğer katılımcılar tarafından emekli olan öğretmenlere şeref belgeleri takdim edildi.
Barış Pınarı Harekatı sırasında şehit düşen Piyade Onbaşı Mustafa Akkaya için düzenlenen askeri törene katılmak için kutlama programından erken ayrılan Vali Erin, tüm eğitim camiasının öğretmenler gününü tebrik etti.
Vali Erin, öğretmenler günü münasebetiyle yayınladığı mesajında ise şunları dile getirdi:
Toplum dediğimiz birlikteliği oluşturan, ortak değerler etrafında birleşen ve her alanda belirlediği sözleşmelerle üstün meziyetler edinen insanlık, bu kazanımlarını gelecek nesillere öğreterek aktarır ve yaşatır. Medeniyet binası, insanlığın edindiği kazanımların yaşatılması ve geliştirilmesi temelinde yükselir.
İnsandaki sınırsız düşünme yeteneğini yönlendiren, yeteneklerini geliştiren, topluma ait değer yargıları ve aidiyet duygusunu aşılayan ise şüphesiz eğitimdir.
Birey için aileden başlayan eğitim, ilk adımların atılmaya başlamasıyla bu işi daha profesyonel yapan eğiticilerin, yani öğretmenlerin görevi olmaya başlar. İnsan denen cevheri henüz okul öncesinden başlayarak keşfetme, yetenek ve becerilerini geliştirme, medeniyet binasında önemli bir yapı taşı haline getirerek mücevhere dönüştürme işi, değerli öğretmenlerimizin en önemli görevidir.
İnsan yetiştirmek gibi zorlu ve meşakkatli bir işle uğraşan öğretmenlerimiz, bu nedenle çok ulvi bir vazifeyi yerine getirmekte ve milletimizin geleceğini tayin ettiklerinin farkında olmalıdırlar. Öğretmenlik mesleği, uzun yıllar yaşayan ve yetenekleri sayesinde birçok şeye muktedir olan insan yetiştirme sanatı olduğundan, diğer tüm mesleklerden ayrı ve özel bir yere sahiptir.
Tüm milletlerde saygı duyulan öğretmenlik mesleğinin bizim milletimizdeki yeri ve önemi apayrıdır. Milli ve manevi duyguları ilahi vahye dayalı bir sistem üzerine kurulu olan milletimiz, ilk emri “Oku” olan kitaba iman etmiş, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” özdeyişini gönüllerine kazımış, öğretmenleri baş tacı etmiştir.
Yedisinden yetmişine bir milletin ümit bağladığı, geleceğini emanet ettiği öğretmenlerimiz, omuzlarındaki bu ağır sorumluluğun farkında olmalılar! Eğitimini üstlendikleri her bir çocuğun başarısı veya başarısızlığı, aynı zamanda öğretmenlerin başarı göstergesidir. Bu göstergenin ölçüsü, sadece karnelere yazılan notlar değil, eğitilen, öğretilen çocuklarımızın gelecekte bu millete, bu ülkeye sunacağı katkılardır.
Karşılığı madden ödenemeyecek kadar büyük ve kutsal bir vazife icra eden öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bu vesile ile tebrik ediyorum.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimiz ile vazifeleri başındayken şehadet makamına ulaşan tüm şehit öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, görevleri başında olan ve emekliliğini yaşayan tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum. (365)

halil İbrahim DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.