Sayın Güzeloğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliklerine Katıldı../halil ibrahim DİNÇEL

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 81. ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.
Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliklere katıldı. Etkinlikler, Anıt Parkta bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Törene Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Garnizon Komutan Vekili 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, askeri, mülki ve adli erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Anıtpark’ta düzenlenen törende Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Atatürk Anıtına Diyarbakır Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin çelengini sundu. Ardından 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığının çelengi Garnizon Komutan Vekili 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen tarafından sunuldu.
Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenlerin çalması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte bayraklar göndere çekildi. İstiklal Marşının bitiminde ise bayraklar yarıya indirildi.
Anıt Park’ta yapılan çelenk sunma törenin ardından Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma programı yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Edebiyat Öğretmeni Gizem Tanış ve Türkçe Öğretmeni Muzaffer Koç ‘Atatürk’ün Hayatı’ konulu sunumu yaptı.
Sunumun ardından Selahattin Eyyubi Anadolu Lisesi öğrencileri Jiyan Gün ile Hayrunisa Aküzüm tarafından “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” ile “Atatürk’ü Gördüm Düşümde” adlı şiirler okundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Doç.Dr. Feysel Taşçıer tarafından ise “Atatürk ve 10 Kasım” konulu bir konuşma yapıldı.
Okunan şiirler ve yapılan konuşmaların ardından Yüzbaşı Murat Albay ile Teğmen Tuğba Kopar tarafından “Atatürk’ün Asker Kişiliği” konulu bir sunum yapıldı.
Programın sonunda Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği eserler seslendirildi. Program seslendirilen eserlerin ardından sona erdi.

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.