Diyarbakır’da İlk “Muhtar Saati” Uygulaması../halil ibrahim DİNÇEL

Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Muhtar Saati uygulaması kapsamında muhtarlarla bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.
Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla randevu ve talep olmadan her çarşamba günü 14:00 ile 16:00 saatleri arasında muhtarlarla bir araya gelmek için organize edilen Muhtar Saati uygulaması başladı. Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Sayın Güzeloğlu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, DİSKİ Genel Müdür V. Ahmet Naci Helvacı, Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Veysi Kanat, Karayolları Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ Genel Müdürlüğü daire başkanları, Diyarbakır İl Milli Eğitim, İl Sağlık ve İl Tarım müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Sayın Güzeloğlu başkanlığında yapılan toplantıda, muhtarlar sorunlarını dile getirerek çözüm yolları tartışıldı. Muhtarların mahallelerindeki altyapı, su, yol gibi eksikleri aktardığı toplantıda Sayın Güzeloğlu, acil durumdaki ihtiyaçlara öncelik vereceklerini kaydetti. Sayın Güzeloğlu, toplantıda en çok talepte bulunan taziye evlerinin, acil ihtiyaç olan mahallelerden başlayarak tüm mahallelerde Diyarbakır mimarisine uygun olarak bazalt taşından yapmayı planladıklarını açıkladı.
Muhtarlar, başlatılan uygulamadan memnun olduklarını ve sorunlarının daha çabuk çözüm bulacağını ifade ederek Sayın Güzeloğlu’na teşekkür ettiler.

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.