Eğitim ve Araştırma Hastanesi Girişi Yeniliyor../halil ibrahim DİNÇEL

 

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, trafik kurallarına aykırı olarak yapılan ve kavşaksız olan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinin yenileme çalışmalarını başlattı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik kurallarına aykırı bir şekilde yapılan ve kazalara neden olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişini yeniliyor. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, vatandaşlardan gelen talepler üzerine ilgili daire başkanlarına talimat vererek yenilenme planı hazırlattı. Sayın Güzeloğlu, çalışma alanını ziyaret ederek kavşak yapımının startını verdi.
‘Kavşak yatırım bedeli 1 milyon 600 bin TL’
Yapılacak Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Eğitim ve Araştırma Hastanemiz yılda iki milyon 600 hastaya ve insanımıza hizmet veren çok önemli bir sağlık kurumumuz ve merkezimiz. Çok yoğun bir hasta sirkülasyonu ve yoğunluğu yaşıyoruz, hastaneye hem toplu taşıma ile gelen insanlarımız, hem de araç profilimizde kavşak dediğimiz bu bölgede gerçekten, hem teknik anlamda, hem de güvenlik anlamında, bir kavşak düzenlemesi olmadığı için çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Ayrıca Kayapınar’dan gelen ve Elazığ’a geçen trafik aksının kesişme noktası. Çok uzun zamandır burada bir trafik keşmekeşliği ve kaosu söz konusu. Hep söylüyorum belediye vatandaşlarının her türlü ihtiyaçlarını taleplerine ve sıkıntılarını gidermek için vardır. Vatandaşlarımıza yaptığımız ve bu mahallede gerçekleştirdiğimiz buluşmalarımız da ve kentin genelinde, Eğitim Araştırma Hastanesi kavşağının bir an önce yapılması, buradaki trafik hem güvensizliğin, hem kazaya neden olan eksikliğin giderilmesi talep edildi. İlgili Yol Dairesi Başkanlığımız, Ulaştırma Daire Başkanlığımız çalıştılar, mühendislerimiz çalıştılar ve bugün inşallah hazırlanan bu projeye besmele çekerek başlayacağız. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bu önemli bir çalışma olacak. Yaklaşık 1 milyon 600 bin Türk Lirası maliyet ve yatırım tutarı var. İçinde hem kavşak düzenlemesi, hem yol altyapısı, hem kaldırım bordür düzenlemesi olacaktır. Bu düzenleme ile birlikte, hem araç trafiği düzeni ve güvenli bir akışa konu olacak, hem Kayapınar üzerinden gelen trafiğin akışını Elazığ’a doğru bir şekilde aktarılmış olacak, hem de toplu taşımadan gelen vatandaşlarımızın yürümeleri ve hastaneye ulaşmaları için kaldırım gerçekleştirilecek, aynı zamanda biraz önce geçişine şahit olduğumuz demiryolu geçişindeki, bariyerde geri alınarak orada da yolun genişlemesi sağlanacak ulaşım çok önemli bir alan özellikle başta can ve mal güvenliği olmak üzere çok önemsediğimiz bir alan biliyorsunuz ilk büyükşehir başkan vekilliği görevini başladığımda şehirlerarası otogar girişini düzenlemiş, oradaki trafik sorununa el atmış ve hamdolsun çok kısa bir süre içinde çözmüş durumdayız. Burada da çok hızlı bir şekilde çalışacak. Ben şimdiden çalışacak işçi kardeşlerime inşallah kazasız ve sıkıntısız çalışma dönemi diliyorum, en kısa süre içerisinde de buradaki kavşak yol ve kaldırım düzenlemesini yaparak, Diyarbakır’ımıza hizmete sunmayı diliyorum” dedi.
Çalışmaların 15 gün içinde tamamlanacağını söyleyen Sayın Güzeloğlu, açıklamanın ardından projenin yeni halini basına tanıttı.

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.