Büyükelçilerden Güzeloğlu’na ziyaret../Ebru BEKEN DİNÇEL

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliği ve Valiliğimizin organizasyonuyla ilimizi ziyaret eden yabancı ülkelerin Ankara’daki Büyükelçilerini, İçkale Valilik makamında kabul etti.
Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliği ve Valiliğimizin organizasyonuyla ilimizi ziyaret eden yabancı ülkelerin Ankara’daki Büyükelçileri, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti.  İçkale Valilik makamında gerçekleşen buluşmada Sayın Güzeloğlu, Büyükelçileri aileleri ile birlikte Diyarbakır’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sayın Güzeloğlu, “Bugün burada Diyarbakır’da çok özel ve değerli konuklarımızı ağırlamanın mutluluğu içerisindeyim. Dışişleri Bakanlığımızın Diyarbakır temsilciliğinin daveti ve Diyarbakır Valiliğimizin organizasyonu ile çok değerli büyükelçilerimiz ve eşlerini Diyarbakır’da ağırlıyoruz. Ben özellikle ve öncelikle tüm değerli büyükelçilerimize ve değerli ailelerine Diyarbakır’ımıza hoş geldiniz diyorum” dedi. Ziyarette Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, Ukrayna, Hindistan, Kırgızistan, Polonya, Romanya ve İran büyükelçilerinin 3 gün sürecek programlarının kendileri ve aileleri için güzelliklerle geçmesini dileyen Güzeloğlu, buluşmanın ülkemiz ve Diyarbakır adına güzel bir buluşma olmasını, dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sunması temennisinde bulundu. Güzeloğlu, “Gezeceğiniz tüm yerlerde Diyarbakırlı hemşerilerimizin ve ülkemizin sıcaklığını hissedeceğinizi, güzel anlar ve zamanlar yaşayacağınızı biliyorum. Aynı zamanda bu buluşmanın tarihi 10 bin yıla kadar uzanan dünyanın en köklü en eski medeniyet geçmişine şahit olan Diyarbakır’ın da tanıtılmasına ve anlaşılmasına katkı sunacağını umuyorum. Mezopotamya’nın bu Kadim kentinde her birisi için ve her biriniz için güzel anlar paylaşacağınız ve güzel zamanlar yaşayacağınızı diliyorum. Ben tekrar davetimizi kabul edip geldiğiniz ve katkı sunduğunuz için sizlere ve ailelerinize içtenlikle çok teşekkür ediyorum.

Ebru BEKEN DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup Başkanı

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.