Lapseki Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Lapseki Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde gerçekleştirilen törene ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden ve Prof. Dr. Mustafa Görün, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Enver Yolcu, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Engin Gür ile akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler ve aileleri katıldı.

Lapseki Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Engin Gür mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada “Meslek Yüksekokulumuzun 17.yılında 1687. mezunumuzu uğurluyoruz. İki yıl önce devraldığımız emaneti sahiplerine iade etme vakti geldi. Şundan emin olabilirsiniz; emanetinize iyi bakmak, onları söz verdiğimiz bilgi donanımıyla yetiştirebilmek için elimizden geleni yaptık” dedi ve şunları ekledi:

“Birbirinden değerli öğretim görevlilerimizden oluşan akademik kadromuz, çok titiz çalışan idari ve teknik kadromuzun da desteğiyle, evlatlarınızı şekillendirdi, eğitti, bilgilerle donatarak yarınlara hazırladı. Ortaya özgüvenleri çok yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluk üstlenen gençler çıktı”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden ise 1992 yılında kurulan üniversitemizin bu yıl 26. yılını tamamladığını ve bu süre içerisinde 110 bine yakın mezun verdiğini söyledi.

Lapseki MYO’nun akademisyen kadrosu ile çok güçlü bir yapıya sahip olduğunu ve ÇOMÜ’nün önde gelen Meslek Yüksekokullarından birisi olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu tüm mezunlara yaşamlarında başarılar diledi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Lapseki MYO’yu 1.lik derecesiyle bitiren Peyzaj ve Süs Bitkileri programı öğrencisi Osman Altınöz’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Okul 2.si Maliye programı öğrencisi Kübra Nur Şentürk’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün, Okul 3.sü Organik Tarım programı öğrencisi Elif Gürcan’a Lapseki MYO Müdürü Dr. Öğretim üyesi Engin Gür birer plaket takdim ettiler.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir