Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yaz 7-16 yaş arası binlerce öğrenciye “Dinimiz ve Değerlerimiz”, “Spor” ve “Sanat” başlıklarında eğitimleri vereceği Genç KOMEK Yaz Okulu kayıtları 25 Haziran’a kadar devam edecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaz tatilini verimli değerlendirmeleri için ailelere çocuklarını Genç KOMEK Yaz Okulu’na kayıt ettirmeleri çağrısında bulundu.      Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya genelinde 3 yılda 70 binden fazla öğrenciye yaz tatillerinde eğitimler veren Genç KOMEK Yaz Okulu’nun Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

BAŞKAN ALTAY’DAN VELİLERE GENÇ KOMEK ÇAĞRISI

Başkan Altay, okulların tatil olması dolayısıyla aradaki boşluğu değerlendirmek amacıyla Genç KOMEK’te çok önemli bir çalışma yürüttüklerini kaydederek, “Dinimiz ve Değerlerimiz, Spor ve Sanat başlıklarında yürüttüğümüz çalışma ile çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Bu yıl bütün ilçelerimizde Genç KOMEK kayıtlarımız devam ediyor. Bu yıl ilk kez robotik kodlama, İngilizce, Arapça ve ileri derecede Kur’an-ı Kerim eğitimi vereceğimiz programlara bütün çocuklarımızı davet ediyorum. Velilerimizden çocuklarımızı Genç KOMEK Yaz Okulu’na kayıt ettirmelerini istirham ediyorum” diye konuştu.

GENÇ KOMEK KONYA’NIN HER YERİNDE

Genç KOMEK Yaz Okulunda her yıl belli bir müfredat uygulanarak çocukların her anına yönelik eğitimler, yayınlar, sanatsal ve sportif faaliyetler yaş gruplarına özel olarak veriliyor. Öğrenciler sportif ve sanatsal faaliyetlerin yanı sıra dostluk, kardeşlik ve paylaşma gibi değerlerle birlikte Peygamber Efendimizin hayatı ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alıyor.

Konya Valiliği’nin koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlükleri, İl Müftülüğü ve ilçe belediyelerinin katkısı ile gerçekleştirilen Genç KOMEK Yaz Okulu, Konya ve ilçelerinde gerçekleştiriyor.

KAYITLARINIZI MUTLAKA ONAYLATIN

7-16 yaş grubuna eğlenerek öğrenmeyi hedefleyen Genç KOMEK Yaz Okulu’na sınırlı tutulan kayıtlar, 25 Haziran’a kadar www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adresleri üzerinden alınacak. Ön kayıt yaptıranların ders seçimi ve kayıt onayı için mutlaka ilgili kurs merkezine başvurması gerekiyor.

 

HABERİNİZ,
İkragazetesi.com, Halktangazetesi.com, Milliyetcibakisgazetesi.com
SİTELERİMİZDE YAYINA ALINIP YAYINLANMIŞTIR. LİNKLERİ YUKARIDADIR.
BİLGİLERİNİZE

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir