ESKİŞEHİR HAYVANAT BAHÇESİ’NE 8 MİNİK MİSAFİR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında hizmete açılan Hayvanat Bahçesi’nin nüfusu gün geçtikçe artmaya devam ediyor.
Dünyanın en sevimli yaban hayvanlarından bir olan ceylanlar, saatte 75 kilometre hızlarıyla da biliniyor. Anadolu’nun yerli türü olan ve 5 aylık gebelik sürecinin ardından dünya gelen 1 erkek, 3 dişi ceylan yavrusu sevimlilikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya başladı. Ceylan yavruları doğduktan birkaç saat sonra ayaklanıp sağlıklı bir şekilde diğer ceylanların yanına katıldı.
Hayvanat Bahçesi’nin diğer 4 küçük misafiri ise Güney Amerikalı koati yavruları oldu. Kısa ayakları ve güçlü tırnakları tırmanma konusunda oldukça başarılı olan koatiler, uzun burunları sayesinde de toprak altında besin bulmada da becerililer. Nisan ayında dünyaya gelen koati yavruları, annelerini taklit ederek tırmanmaya ve toprak altında besin aramaya başladı.
Yeni yavruların doğumundan dolayı mutluluklarını dile getiren Hayvanat Bahçesi yetkilileri, “Uzun burunlu 4 koati yavrusu ile tanışmak isteyen misafirlerimizi, hafta sonları 14.30’da gerçekleşen koati besleme saatine bekleriz. Ceylan yavrularımızı ise diğer aile üyeleri ile birlikte oyunlar oynarken görebilirsiniz” dedi.

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir