OY VE ÖTESİ BARO’YU ZİYARET ETTİ

Oy ve Ötesi  temsilcilerinden oluşan bir heyet, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin çalışmalarını sunmak ve destek almak üzere Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret etti.

Oy ve Ötesi Adana İl Başkanı Aysun Öncül, Çukurova İlçe Başkanı Mustafa Alev ve Av. İrem Akat Tuan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Av.Küçük, sandık güvenliğine ilişkin çalışmalara değindi.

Oy ve Ötesi Adana İl Başkanı Aysun Öncül, sürecin yasalara uygun bir şekilde işleyişini sağlamak amaçlı Baro’dan destek istedi. Oy ve Ötesi’nin tarafsız anlayışı ile seçimde de tüm seçmenlerin oylarını en sağlıklı şekilde kullanlarını sağlamak ve her yurttaşın, vatandaşlık haklarını yerine getirmek için çalıştıklarını belirtti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 24 Haziran seçimlerinde sandık kurulu üye ve müşahitler ile seçmenlerin seçim günü yaşayacağı hukuka aykırı uygulamalara karşı, avukatlar olarak işlem ve eylemlerin usul ve yasaya uygun yapılmasını temin etmek amacıyla barolar ve Sensiz Olmaz Hareketi ortak çalışma yürütme kararı aldıklarını söyledi.

Özellikle   yurttaşlarımızın sandık güvenliği konusunda çok hassas olduğuna değinen Av. Küçük sözlerini “Halkımız seçimlerde işimizi doğru yapmamız için sürekli olumlu katkı sağlıyor. Bizler onların sandık güvenliği konusundaki hassasiyetlerini biliyoruz ve çalışmalarımızda bu konuya çok dikkat ediyoruz. Yurttaşlarımızın sandığa sahip çıkma konusunda çok heyecanlı ve istekli olduğunu görüyorum” diyerek tamamladı.

Görüşmede, Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş de hazır bulundu.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir