Üç günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından Baro mensubu avukatlar adliye binasındaki Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Törende Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, tüm meslektaşları ve Baro personeliyle bayramlaştı.

Katılımcıların tek tek bayramlarını kutlayan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yaptığı açıklamada, bayramlaşmaların paylaşma, birlikteliği sağlama ve güç kazanma açısından önemli fırsatlar olduğunu belirterek, geleneksel bayramlaşma gününe katkı veren meslektaşlarına teşekkür etti.

Bayram gününde Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde 4 kişinin hayatını kaybettiği olayları da değerlendiren Av. Küçük, “Öncelikle seçim döneminde gerilimin oldukça yüksek olduğu ve bu gerilimden beslenmek isteyenlerin olduğu, seçim bürolarının basıldığı, bayrak ya da afiş asma sırasında kavgaların çıktığı ortadadır. Ülkenin içinden geçtiği bu yüksek gerilimli siyasetin nedeni, siyasetin kullandığı zehirli dildir. Siyasi iktidarın daha çok tercih ettiği toplumu ayrıştıran ve ötekileştiren söylemler son bulmalıdır.

Bayramı , yasa dönüştüren, dört yurttaşımızın ölümü ve dokuz yurttaşlamızın yaralanmasıyla sonuçlanan olayın bir an evvel aydınlatılması gerekmektedir. İlçeye Demokratik kitle örgütleri temsilcilerinin, baro başkanlarının girmesine güvenlik nedeniyle izin verilmiyorsa bu olay vahimdir. Kimsenin toplumsal huzur ve barış ortamını bozmaya hakkı yoktur.” dedi.

Sakarya’da bayram günü yavru bir köpeğe yapılan işkenceyi de hatırlatan Av. Küçük, yargının bu konuda gereğini yapacağını kaydederken, hayvan haklarıyla ilgili yasa tasarısının da takipçisi olacaklarını bildirdi.

Düzenlenen törende bir araya gelen hukukçular, hem geçmiş bayramlarını kutlarken hem de sohbet etme imkanı buldular.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir