AVUKATLARA “SEÇİM VE SANDIK GÜVENLİĞİ MERKEZİ” EĞİTİMİ VERİLDİ

AVUKATLARA “SEÇİM VE SANDIK GÜVENLİĞİ MERKEZİ” EĞİTİMİ VERİLDİ

Sensiz Olmaz Hareketi’nden Avukat Deniz Güneş tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde görev alacak meslektaşlarımıza “Seçim ve Sandık Güvenliği Merkezi” eğitimi ve bilgilendirme toplantısı Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda yapıldı.

Adana Barosundan yapılan yazılı açıklamada, Sensiz Olmaz hareketinin içinde olduğunu belirten Av. Deniz Güneş, slayt gösterimi eşliğinde Seçim ve Sandık Güvenliği Eğitimi verirken, akıllı telefonlarda kullanılabilecek uygulama hakkında da bilgi sundu.Baro tarafından katılımcılara seçim ve sandık güvenliğine ilişkin bir kitapçık dağıtıldı. Sensiz Olmaz hareketi içerisinde stanbul, Ankara, İzmir, Adana Baroları başta olmak üzere toplam 31 Baro’nun yer aldığı açıklandı.

Çok sayıda avukatın katıldığı eğitimde söz alan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, oyların konulacağı zarfların üstünde YSK’nın ismi, amblemi, filigranı ve  aynı zamanda İlçe Seçim Kurulu mührü olmasının yeterli olduğunu, sandık kurulu mührü olmasa da oy işleminin geçerli olmasının sakıncalı olacağını ifade etti.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, sandık güvenliğinde avukatların rolüne dikkat çekti ve avukatların yansız, tarafsız bir şekilde sahada olacağını  dile getirdi.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir