BAŞKAN KOCAMAZ’DAN İKİ GÜNDE 18 MAHALLE ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz mahalle ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Mesai mefhumu gözetmeden vatandaşların sorunlarını yerinde inceleyen Başkan Kocamaz, hafta sonu iki ilçede tam 18 mahallede vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet ederek, sorunları yerinde inceleyen Başkan Kocamaz “Bizler sizlerin destekleriyle 25. yıla giriyoruz” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla Mersin’in her noktasına hizmet götüren ve vatandaşların sorunlarıyla bizzat ilgilenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz 18 mahallede, vatandaş ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a MHP Mersin Milletvekili Adayı Baki Şimşek, MHP Mersin Milletvekili Adayı Oğuzhan Güngör, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan ve Ülkü Ocakları Tarsus İlçe Başkanı Emre Bircan’da eşlik etti.

“Sizler gibi bu ülkenin gerçek sahiplerine inandık”

Ziyaretler esnasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kocamaz, kente kazandırılan her hizmetin arkasında vatandaşların kendilerine verdiği destek olduğunu dile getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hayal edilemeyen hizmetleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade etti.

Başkan Kocamaz, “Yıllardır siz bize destek verdiniz. Biz de sizlere hizmet vermeye çalıştık. Hiç kimsenin başını yere eğdirmedik. Üzerimize oyunlar oynandı, kumpaslar kuruldu ama sonuna kadar haykırdık. Haklılığımız ortaya çıktı. Sizler gibi bu ülkenin gerçek sahiplerine inandık. Biz sizlerin destekleriyle 25 yıla giriyoruz. Sizlerin destekleriyle dualarıyla kendi kentimize hizmet etmeye çalıştık. Sizleri çok şükür ki pişman etmedik. Dolayısıyla bize yetki verildiğinde neler yapabileceğimizi herkese gösterdik. Tarsus’ta hayal edilmeyen birçok şeyi başardık. Şimdi de Mersin’de bunu gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimini ve seçim sürecini değerlendiren MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise yaptığı konuşmada “Ülke olarak çok zor dönemlerden geçtik. Önümüzde önemli bir seçim var. Ben inanıyorum ki bu ülkenin huzuru için sizler en doğru kararı verecek, üzerimize oynanan oyunlara siz dur diyeceksiniz. Milliyetçi Hareket Patisi şimdiye kadar farklı bir siyaset uyguluyordu. Etrafımızda yaşanan olaylara, üzerimizde oynanan oyunlara bakın. Yüzlerce askerimizin şehit edilmesini gözler önüne getirin, 15 Temmuz hain darbe girişimini gözünüzün önüne getirin. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinizi düşünerek Cumhur İttifakını kurduk. Sizlerden de bize destek vermenizi bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can mahalle sakinlerine seslenerek  “Duanız ve desteklerinizi bizden bu güne kadar esirgemediniz. Biz bugüne kadar bütün vatandaşlarımızın destekleriyle bugüne kadar geldik. En güzel hizmetleri yaptık. Bu kenti güzelleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Başkan Kocamaz beraberindeki heyet ile beraber Mezitli’de Fındıkpınarı, Tepeköy, Sarıköy, Kocayer, Akarca, Takanlı mahallelerini, Tarsus ilçesinde ise; Böğrüeğri, Gülek, Çukurbağ, Sanlıca, Keşli, Eminlik, Kuşçular, Emirlik, Çokak, Çavuşlu, Yanıkkışla ve Dörtler mahallelerini ziyaret etti. Mahalle kahvehanelerinde mahalle sakinleri ile bir araya gelen, gündeme ilişkin konuları ve mahallelinin sorunlarını konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Tarsus Böğrüeğri mahallesinde vatandaşlarla beraber orucunu açtı.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir