Yaz boyunca Bornova sokaklarına 40 bin ton asfalt dökülecek

????????????????????????????????????

Bornova’da yol hamlesi

 

Bornova Belediyesi, yaz boyunca devam edeceği asfaltlama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Eylül Ayı’na kadar tamamlanacak çalışmalar kapsamında toplam 40 bin ton asfalt dökülecek. Başkan Olgun Atila, hedeflerinin; Büyükşehir Belediyesi’nin de yaptığı çalışmalarla birlikte Bornova’da hiç sorunlu yol bırakmamak olduğunu söyledi.

 

Bornova Belediyesi, 2018 yılı yaz sezonu asfaltlama çalışmalarına başladı. Eylül Ayı’na kadar hem yıpranan ve ömrünü tamamlayan asfalt yollar kazınarak yenilenecek, hem de yeni imar alanlarının yollarını asfaltlanacak. Bu süreçte ilçenin dört bir yanında toplam 40 bin ton yani 116 bin 829 metrekare asfalt dökülecek.

 

İçme suyu hattı çalışmalarının yapıldığı ve yapılacağı yollardaki asfaltlama çalışmaları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Bornova Belediyesi’nin yama ve tadilat çalışmaları da her zaman olduğu gibi bu süreçte de devam edecek.

 

Hedef sorunlu yol kalmaması

 

Yaşam standartlarını yükseltmek için fiziki yatırım ve çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Başkan Atila, “Bornova, her geçen gün

değişen, büyüyen ve gelişen bir ilçe. Bu yüzden yol çalışmaları çok önemli. Asfaltlama çalışmalarımıza başladık. Yaz boyunca ihtiyaç duyulan bölgelerdeki yollara İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte toplam 40 bin ton asfalt dökeceğiz. Yapacağımız çalışmalarla Bornova’da sorunlu yol kalmamasını hedefliyoruz” diye konuştu.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir