OKTAY MERSİN ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU 1. ÖZEL EĞİTİM ŞENLİĞİ YAPILDI

Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu’nda Engelliler Haftası kapsamında hazırlanan “Benimle Oynar mısın” adlı 1. Özel Eğitim Şenliği Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu’nda gerçekleştirilen şenliğe; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Oktay Mersin, öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan şenlik, özel öğrencilerin hazırladığı ‘Dik Dur’ isimli müzikli dans gösterisi ile devam etti. Büyük beğeni toplayan gösterinin ardından protokol konuşmalarına geçildi. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunun bilinciyle sosyal bir Devlet olma ilkesi gereği her bir engelli ferdimizin sorununu dert edinilmesi gerektiğini ve her konuda örnek olan Denizli’nin, her yaş grubuna ve engelli grubuna yönelik okullar ve eğitim merkezleri ile de Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Valimiz Hasan Karahan; “ Bugün hayırlı ve güzel bir iş yapıyoruz. Denizli’miz bu yönde zaten örnek bir şehrimiz. Bu Okulumuz da bu örneklerin en güzel sembolü, ifadesi. 4 yıldır faaliyette bulunan bu okulumuz güzel hizmetlere imzasını atmış. İnşallah bundan sonra da devam edecek. İnsan her ne engeli olursa olsun eğitilebilir. Bu eğitimi de küçük yaşlarda verirsek, bu evlatlarımızın günlük hayatlarını daha rahat idame etmelerini sağlayabiliriz. Bu hem onların hem de ailelerimizin hayatını kolaylaştırır. Dolayısıyla hepimize faydası olan güzel, örnek bir iş. İnşallah devamı da gelir. Diğer hayırseverlerimizin ve bizim de kamu olarak çok işimiz var. Denizli şanslı ama dediğim gibi günümüzde günden güne sebeplerini tam olarak bilemesek de özellikle özel eğitime muhtaç çocuklarımızın sayısının arttığını görüyoruz. Bu konuda da hepimizin gayretli olması lazım. Bu evlatlarımız bizim gözbebeğimiz. Onlar için güneş doğuyor, yağmur yağıyor öyle inanıyoruz. İnsanlar biliyorsunuz masum doğuyorlar sonra hayat onları bir takım yanlış yollara yönlendirebiliyor. Ama bu çocuklarımız doğdukları o masumiyeti ölünceye kadar neredeyse tamamlıyorlar. Bizim onlara ibadet duygusuyla, coşkusuyla hizmet edip, onların hayatını kolaylaştıran işler yapmamız çok güzel. Biz bu konuda her türlü gayretin her türlü faaliyetin yanındayız. Denizli’nin bu konudaki örnek çalışmalarını az önce Milli Eğitim Müdürümüz de söyledi. Kendisinin de bu konudaki gayretini ve ısrarını biliyoruz. Ümran Mersin hanımefendiden de bir söz aldı bu vesileyle. İnşallah onun da açılışını en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, Hayırseverimizden de Allah razı olsun “ dedi.

Konuşmaların ardından Hayırsever Oktay Mersin’e eğitime katkılarından dolayı Valimiz Hasan Karahan tarafından plaket verildi.

Plaket töreninin ardından öğrenciler tarafından yapılacak atölye çalışmalarının açılışı Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından yapıldı. Program açılışın ardından Fatih İlkokulu Anasınıfından, Saime Aslan Anaokulu ve Sevgi Bayraktar Anaokullarından birer şube ile Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan 6 farklı atölye çalışmasıyla ile sona erdi.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir