BAŞKAN KOCAMAZ; “ANNELER, KARŞILIKSIZ SEVGİNİN VE EMSALSİZ BİR ŞEFKATİN TİMSALİDİR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kocamaz mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hiç karşılık beklemeden sevginin, şefkatin, bağışlamanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en mümtaz simaları şüphesiz annelerdir. Ne mutlu bizlere ki cenneti annelerin ayakları altına seren yüce bir dinin, kadını baş tacı eden aziz bir milletin mensuplarıyız.

Her biri ayrı birer değer olan annelerimiz; hayatın tüm zorluklarına karşı asil bir duruşun, çocuklarına kucak açarken emsalsiz bir şefkatin, ailesi için çabalarken durmak bilmeyen bir çalışkanlığın timsalidirler.

Yegâne derdi evladının gülümseyen yüzünü görmek olan cefakâr annelerimiz din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin yardımlaşmayı, karşılıklı saygıyı ve kardeşçe yaşamayı öğrendiğimiz bu iklimin oluşmasında en büyük rehberimizdir. Bizlerde sevgiye, güzel ahlaka, erdeme, iyiliğe dair duyguların temelini annelerimiz atar.

Karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı annelerimiz; bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok paya sahiptir. Tarihin her döneminde, Türk toplumlarında anneye gösterilen değer, dünyaya örnek olmuştur. Milletimizin gelecekte var olabilmesi, nesillerin sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle meselelere odaklanmaları öncelikle ailelerinden alacakları eğitime ve terbiyeye bağlı olacaktır. O anneler ki yetiştirdikleri evlatları vesilesiyle çağları değiştirirler, toplumları mayalarlar,  kültürün devamını sağlarlar.

Bu duygu ve düşüncelerle başta vatanımızın devamlılığı, birliği ve bağımsızlığı uğruna aziz evlatlarının şahadet haberlerini metanetle karşılayan, elleri öpülesi mübarek şehit annelerimizin ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine saygılarımı sunuyor, huzur ve saadetler diliyorum. Ayrıca anne özlemini her vesileyle dile getiren biri olarak, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi de rahmetle ve minnetle yad ediyorum.”

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir