FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİNDE “BİOGAZ TESİSİNİN KURULUMU VE EKONOMİK FAYDALARI” KONULU SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ…

Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “BİOGAZ Tesisinin Kurulumu ve Ekonomik Faydaları” eğitimine katılan 40 kişiye sertifikaları verildi.

Fırat Üniversitesi Çiftçi Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik, TAHAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İssi, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri ile kursiyerler katıldı.

Fırat Üniversitesi TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, 2018 yılı içerisinde TAHAM olarak 6 konuda sertifika programı düzenlediklerini belirterek, bu eğitimleri Fırat Üniversitesi olarak DAP’ın finansörlüğünde gerçekleştirdiklerini söyledi.

BİOGAZ Tesisinin kurulmasının hayvancılıkla uğraşan yetiştiricilerin ahırlarındaki ısınma ve elektrik ücretlerinde ekonomik olarak rahatlattığını belirten Prof. Dr. Özdemir, Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. Hakan Fehmi Öztop’un bu konuda eğitime katılanlara çeşitli bilgiler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından eğitim programına katılanlara sertifikaları verildi.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir