ADANA BAROSU’NDA RUHSAT TÖRENİ YAPILDI

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Av  Cansel Yağız ve  Av. Mehmet Can Keskin avukatlık yemini ederek ruhsatnamelerini aldılar.

Başkanlık odasında gerçekleştirilen törene Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Baro Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz, Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Furkan Kılıç, ruhsat alan avukatların aileleri ile avukatlar katıldılar.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ruhsatı takdim ederken, genç meslektaşlarını kutladı ve keyifli bir meslek hayatı diledi.

Av. Küçük yaptığı konuşmada “Ruhsat heyecanı yaşayan genç meslektaşlarımın başta ailesi olmak üzere kendisine emek ve destek veren başarılı ve örnek alınan kıymetli büroların avukatlarına da ayrı teşekkür ediyorum. Bizler 3 bin yıllık geçmişi ve ülkemizde 108 bin avukatın bulunduğu kutsal bir mesleğin temsilcileriyiz.

Bu meslek sadece adliye koridorlarında, duruşma salonlarında ve dosya kapakları arasında ifa edilecek bir meslek değildir. Bizler, yaşadığmız toplumun tanıklarıyız. Mutlaka empati ile mesleğimizi yürütmeliyiz. Bu başarıya giden yolun en önemli anahtarıdır. Sizlerin meslek etiği ve kurallarına bağlı kalacağınıza inancım tamdır “ dedi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir