‘’Türk Milliyetçileri dağılmanın karşısındaki emniyet, ihanetin önündeki emniyettir’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 3 Mayıs Türkçülük Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı

Yayınladığı mesajda Türkçülüğün bir ırk söylemi olmadığını, Türk Milliyetçiliğinin özel adı olduğunu ifade eden Başkan Sözlü, ‘’3 Mayıs 1944 tarihi milli direnişin uyanışıdır ve bugün gelinen noktada Türk Milliyetçiliğinin her alanda var olması gerektiği anlaşılmıştır’’ dedi

‘’TARİHİN ALTIN SAYFALARINDA PARLAYAN İSİMLER’’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 3 Mayıs Türkçülük Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda rahmetle andığımız merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın; cesur, atılgan ve geri adım atmayan milliyetçi dirilişe muhalefet eden ve bundan rahatsızlık duyan güruhla başlattığı mücadelenin yargıya taşınması 3 Mayıs hadiselerini ortaya çıkardığını hatırlatırken ‘’ Türk milliyetçileri dağılmanın ve parçalanmanın karşısındaki emniyet, gerilemenin ve küçülmenin önündeki bariyer olarak hep bir adım önde olmuş, hep bir umut adası olarak var olagelmiştir. Milli menfaatlerin ön planda tutulması, milli tez ve tercihlerin belirleyici olması, millet ve vatan değerlerinin korunması için Türk milliyetçileri üzerlerine ne düşüyorsa yapmışlar ve Türk tarihinin altın sayfalarında parlayan isimler olarak yerlerini almışlardır’’ dedi.

’TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ KENDİ GELECEĞİNE EGEMEN OLMANIN İFADESİDİR’’

Türkiye’nin bugün geldiği noktada Türk Milliyetçiliğinin her alanda var olması gerektiğinin anlaşılmış olduğunu aktaran Başkan Sözlü, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve Türk Milleti’ni birbirine bağlayan yegane kuvvetin Türk Milliyetçiliği olduğunu ifade etti. Başkan Sözlü mesajını şu cümlelerle noktaladı: ‘’ Türk milliyetçiliği millete yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak, kendi geleceğine egemen olma düşüncesinin fonksiyonel hale gelmiş bir ifadesidir. Bu düşüncelerle, başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, 3 Mayıs 1944’ün aramızdan ayrılan tüm kahramanlarını minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan hepsine rahmet diliyorum. Tüm dava arkadaşlarımın 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutluyorum.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir