Eğridere’de anlamlı buluşma

 

Bornova Belediyesi’nin 2015 yılında hizmete açtığı Eğridere Rekreasyon Alanı, anlamlı bir etkinliğe sahne oldu. Eski köy yerleşimi olan Eğridere’de yaşayan çocuklar, Bornova Belediyesi ve Bornova Amatör Kulüpler Birliği’nce düzenlenen Spor Şenliği’nde amatör kulüplerin alt yapılarında futbol oynayan arkadaşları ile buluştu.

 

Eski köy yerleşimi olan Eğridere Mahallesi’ndeki çocuklar, Bornova Belediyesi ve Bornova Amatör Kulüpler Birliği’nce düzenlenen Spor Şenliği’nde keyif dolu bir gün geçirdi. Çocukları spora teşvik etmek ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyya yapılan etkinlik, Bornova Belediyesi’nin 2015 yılında hizmete açtığı rekreasyon alanında gerçekleştirildi.

 

Eğridereli çocuklardan kurulu takımın yanısıra Çamdibi İdman Yurdu, Çamdibispor ve Serintepe Kanderespor’un katıldığı organizasyonda maçlar 15’er dakika olarak oynandı. Kardeşlik içinde geçen maçlarda derecelendirme yapılmadı. Tüm sporculara günün anasına madalya verildi. Kadını-erkeği, çocuğu-genci-yaşlısıyla Eğriderelilerin yoğun ilgi gösterdiği Şenlikte, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile Bornova Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser de çocukların heyecanına ortak oldu. Eğridere Muhtarı Hüseyin Şeker, çocukların madalyalarını dağıtan Atila ve Keser’e plaket vererek teşekkür etti.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir