Dost Bilim Evi Bahar Dönemini tamamladı

Dost Bilim Evi Bahar Dönemini tamamladı

 

Dost Bilim Evi-Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Bahar Dönemi popüler bilim kulüpleri eğitimlerini tamamladı. Sekizer haftalık periyotlarda gerçekleşen eğitimlerden yararlanan 280 öğrenci  Merkez içinde düzenlene törenle katılım belgelerini almanın heyecanını yaşadı.

 

Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi – Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Bahar dönemi popüler bilim kulüpleri etkinlikleri kapsamında ders alan 280 öğrenci eğitimlerini tamamladı. 8 hafta süren eğitimlere katılan 6,7 ve 8. Sınıf öğrencileri  merkez içinde düzenlenen törenle katılım belgelerini aldı. 16 kişilik laboratuvar ve atölyelerde uygulamalı ve deneye dayalı çalışmalarla Astronomi, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Robot Bilim alanlarında eğitim alan öğrenciler bilim adamı olma yolundaki ilk adımlarını da atmış oldu.

 

Öğrencilerin dokunarak, hissederek ve deneyerek doğadaki olguları keşfetmeleri, altında yatan bilimsel bilgileri öğrenmeleri amaçlanan eğitimler yıl içinde 4 dönem halinde gerçekleşiyor. Haftada 2 gün 2 saat şeklinde verilen temel bilim eğitimlerinden tüm çocukların yararlanması gerektiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kültürlü, daha donanımlı, bilimin ışığında yürüyecek gençler yetiştirmek için çalışıyoruz. Cumhuriyeti bize emanet eden Büyük Atatürk’e layık olmak için daha da çok çalışacağız” dedi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir