Beyşehir Gölü’nde zemin temizliği yapılacak

Beyşehir Gölü’nde zemin temizliği yapılacak

KONYA-TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde yapılması planlanan zemin temizliği konusunda bakanlık nezdinde ön çalışmaların başladığını söyledi.

Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenen Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçeleri mahalle muhtarları toplantısında konuşan Babaoğlu, muhtarlar buluşmasının hemen ardından Beyşehir Kaymakamlığı’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Beyşehir’e gelen heyetin de katılımıyla yapılacak Beyşehir Gölü ile ilgili toplantıya değindi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile iki hafta önce Meclis’te DSİ tasarısı görüşülürken gündeme gelen ve kendilerine arz ettikleri Mogan Gölü’nde yürütülen zemin temizliği çalışmalarının bir benzerinin de Beyşehir Gölü’nde  gerçekleştirilmesi ilgili konuda başlatılan çalışmaların sürdüğünü belirten Babaoğlu, bu kapsamda, Bakan Özhaseki’ye duyarlılığından ötürü teşekkür etti. Babaoğlu, “Bakanımız sağolsunlar konuya çok ilgi gösterdi. Bu kapsamda, bir daire başkanı ve diğer bakanlık temsilcilerinden de oluşan bir heyet, il müdürümüz ve çevre şehircilikten gelen yetkililerimiz şu an Beyşehir’deler ve aramızdalar. Bununla ilgili Kaymakamlığımızda, göle kıyısı olan muhtarlarımız ve gölle ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin de katılımıyla bir toplantı gerçekleştireceğiz.”dedi.

ÖZALTUN:  “BÖLGESEL KALKINMANIN ÖNCÜSÜYÜZ”

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da,  konuşmasında, bölge adına birlik ve beraberlik mesajları verdi. Tek başına yapılabileceklerin her zaman sınırlı olduğunu ancak birlikte olunursa ve güç birliği yapılırsa gelen hizmetin daha fazla olacağına vurgu yapan Özaltun, şöyle konuştu:

“Burada milletvekiliyle, kaymakamıyla, ilçe başkanlarıyla,  meclis üyeleriyle,  muhtarlarla hep beraber şehrimize ve  bölgemize hizmet ediyoruz. Biz sadece Beyşehir değil, Beyşehir, Derebucak, Hüyük  olarak bölgesel kalkınmanın öncüsüyüz. Bu konuda bize destek veren milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Önemli olan şu;  birlikteliğimiz, beraberliğimiz, şehrimizin birlik ve beraberliğinden öte,  ülkemizin birlik ve beraberliği çok daha  fazla önemli.  Hep söylediğimiz bir konu var; Suriye’yi  görüyoruz, fitneyle, fesatla insanlarını birbirlerine düşürdüler ve şu anda tablo ortada.Ama inşallah onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizim  ülkemizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Biz birlikte ve beraber olacağız, şehrimize, bölgemize, ülkemize inşallah  hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir de, Beyşehir’in ve bölgenin sorunlarının çözümü noktasında destek ve katkılarını hiç esirgemeyen ve kendilerine bir telefon kadar yakın olan Milletvekili Babaoğlu’na çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer ise, konuşmasında  Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerinin mahalle muhtarlarının da katıldığı, yöresel talep ve sorunların iletildiği toplantıda bölge milletvekili Mehmet Babaoğlu ve her üç ilçenin de idareci ve belediye başkanları ile ilçe başkanlarıyla biraraya gelmekten dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getirerek, “Bu buluşmada emeği geçen başta ilçe belediye başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde sözlere yer verdi.

Toplantının ardından, katılımcı mahalle muhtarları taleplerine ilişkin konuları dile getirdi. Toplantıya, Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Derebucak İlçe Başkanı Adem Sütçü, Hüyük İlçe Başkanı Mahmut Büyükgündüz, belediye meclis üyeleri, partililer ve mahalle muhtarları katıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, muhtarlar buluşması programının sona ermesinin ardından Beyşehir İlçe Kaymakamlığı’nda düzenlenen Beyşehir Gölü’nde yürütülmesi planlanan zemin temizlik çalışmalarıyla ilgili toplantıya katıldı.

 

DERYA KISA

NOVA MEDYA GRUP

İLETİŞİM ASİSTANI

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir