Çiğli esnafı bilgilendirildi…

 

Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Sosyal Güvenlik ve KOSGEB müdürlükleri ile işbirliği altında üyelerini bilgilendirdi. Eğitim toplantısına Çiğli İş-Kur Müdürü Funda Özsan ile SGK Çiğli Müdürü Berna Gökçen Ayan da katıldı.

 

Odanın toplantı salonunda düzenlenen seminer ile, son çıkan KOSGEB teşvikleri, girişimcilik kursları, SGK mevzuatları hakkında esnaf sanatkarlara ayrıntılı bilgiler verildi.

Benzer toplantıların periyodik olarak sürdürüleceğini kaydeden Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, ‘Mevzuatlar değişiyor, üyelerimizin yararlanabileceği yeni olanaklar sağlanıyor, teşvikler ve destekler planlanıyor. Bu toplantılarla üyelerimizi yeni gelişmelerden haberdar etmeyi, ileride doğabilecek olası mağduriyetleri önlemeyi, sosyal güvenlik gibi bakmakla yükümlü olduğu insanları da yakından ilgilendiren konularda azami bilgi desteğini vermeyi hedefliyoruz. Üyelerimiz de işini, işletmesini bırakıp toplantıya yoğun katılım gösterdiler. Bu da bizi toplantıları sürdürmemiz için azimlendiriyor. ’ diye konuştu.

 

Eğitim programının sonunda katılımcılardan gelen sorular SGK Müdürü Berna Gökçen Ayan, Çiğli İşkur Müdürü Funda Özsan ile KOSGEB Danışmanı Gizem Altıkulaç tarafından cevaplandırıldı.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir