BÜYÜKŞEHİR BÜLTEN (DÜNYA ÇOCUKLARI SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI’NA HAYRAN KALDI)

DÜNYA ÇOCUKLARI SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI’NA HAYRAN KALDI

TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin konuğu olan 40 ülkeden 400’e yakın çocuk, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda doyasıya eğlendi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla inşa ettiği eşsiz parklarla ülke çocuklarının yanı sıra dünya çocuklarının da ilgisini çekmeyi başaran Büyükşehir Belediyesi, TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin konuğu olan 40 ülkeden 400’e yakın çocuğu Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda ağırladı. Dünyanın dört bir yanından Eskişehir’e gelen minikler Sazova parkındaki Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Bilim Deney Merkezi ve Masal Şatosu’na hayran kaldı. Bilim Deney Merkezi’nde uzun süre vakit geçiren çocuklar Hayvanat Bahçesi ve Eti Sualtı Dünyası’ndaki canlıları ziyaret ettikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Her Şey Çocuklar İçin’ sloganıyla açılan Masal Şatosu’nu gezdiler.

Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bayramın tadını Sazova Parkı’nda çıkaran dünya çocukları, doyasıya eğlendikleri parkta bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir