UCI Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası Yarışları Konya’da Yapıldı

   Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen UCI Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası Yarışları Konya’da yapıldı. Kıyasıya mücadelenin olduğu yarışta dereceye girenler ödüllendirilirken, Konya parkuru sporculardan tam not aldı.   Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesince organize edilen UCI Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası Yarışları tamamlandı.

Konya’nın tanıtılmasına önemli katkı sağlayan ve bisiklete ilgiyi arttırması beklenen organizasyon, 2019’da Konya’daki yarışların UCI seviyesinden en üst seviye olan C1 kategorine yükseltilmesi için de büyük önem taşıyor.

Sporcuların gerek parkurun tekniği, gerekse de güzelliği bakımından tam not verdiği yarışlara toplam 280 bisikletçi katıldı. Yarışlar sonunda dereceye girenler, Tavusbaba’da düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Elit Erkekler Kategorisi’nde Timofei Ivanov birinci olurken, ikinci Kadir Kelleci, üçüncü ise Serdar Anıl Depe oldu.

Esra Kürkçü Elit Kadınlar Kategorisi’nde birinciliği elde ederken ikinci Ayşe Çakır, üçüncülüğü ise Semra Yetiş elde etti.

Sporculara kupa ve madalyalarını Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hüseyin Eşgin, Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Daire Başkanı Fatih Sert, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ve diğer yetkililer verdi.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir