Başkan Yavuz; “23 Nisan Milletimize ve Tüm Çocuklarımıza Kutlu Olsun”

Başkan Yavuz; “23 Nisan Milletimize ve Tüm Çocuklarımıza Kutlu Olsun”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

“Türkiye Cumhuriyetinin Ruhu Milli Egemenliktir.  Milli bayramlar toplumların milli duygularını artırarak, kardeşlik, sevgi, saygı duygular içinde birlik beraberlik ruhunu en güzel ve en yoğun yaşandığı günlerdir.” Diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

 

“23 Nisan 1920 tarihi Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurulduğu, Egemenliğin Kayıtsız Şartsız halka verildiği, yok oldu denilen Türk Milletinin emperyalizme ve işgalcilere karşı milletçe dur dediği, biz bu topraklar üzerinde varız ve sonsuza kadar da var olmaya devam edeceğiz, kendi istikbalimize, kendimiz sahip çıkacağız diye dünyaya haykırdığımız gündür.

23 Nisan 1920 tarihi Türk Milletinin iradesini temsil eden 1.Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğinin ilan edildiği tarihtir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, savaş yıllarında öksüz ve yetim kalan çocuklara sahip çıkmak, onlara moral verip sevinmelerini sağlamak için 23 Nisan‘a “Çocuk Bayramı” ismini vermiştir.

Bununla beraber Milli Egemenlik Bayramı ise Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan ve TBMM’nin açılışını kutlamak amacıyla düzenlenen Milli bir bayramdır.

Bu Milli bayramımız 1979 yılından itibaren ülkeler arası düzeyde kutlanmaya başlanmıştır. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye‘dir. Bu gün bu anlamlı günü tüm dünya çocukları ile birlikte kutlama mutluluğunu birlikte yaşamaktayız.

Milli Egemenlik; Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin dayanağıdır. Çocukları sağlıklı ve bilgili yetişmeyen toplumlar, çürük binalar gibi yıkılmaya, yok olmaya veya başka ülkelerin egemenliği altına girmeye mahkûmdur.

Çocuklarımız Yüce Milletimizin ve Devletimizin geleceğidir. Türkiye Cumhuriyetinin devamını sağlamak için ülkemizi emanet edeceğimiz devletimizin yeni nesil bekçilerini bilinçli, çağdaş, teknoloji ve bilimsel bir eğitim ile yetişmesi için 23 Nisanın anlamını ve ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu çocuklarımıza iyi anlatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98.yılını coşku, sevinç ve mutluluklarla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimle başarılar diliyorum”

Ayhan YAVUZ
Kırıkhan Belediye Başkanı

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir