Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı

AK Parti Genel Merkezi’nin her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymayı amaçlayan Şehrim 2023 Projesi kapsamında Konya’da çalıştay düzenlendi. AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mine Lök Beyaz, projenin amacını şehrin bütün dinamikleriyle Konya’yı çalışmak olarak özetlerken, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gelecekte fiziki belediyeciliğinin ötesinde kimlikli, karakterli ve estetik şehirlerin daha ön planda olacağına vurgu yaptı. AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ise, “Şehre ve şehrin geleceğine sahip çıkmak herkesin sorumluluğundadır” dedi. AK Parti Genel Merkez Şehir Kültür ve Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından yürütülen ve 4 gündür Konya’da bulunan Şehrim 2023 Projesi kapsamında çalıştay yapıldı.

GELECEKTE KİMLİKLİ, KARAKTERLİ VE ESTETİK ŞEHİRLER ÖN PLANDA OLACAK

Belediye Başkanları, rektörler, oda, sendika ve dernek başkanları, akademisyenler ve farklı kesimlerden isimlerin katıldığı çalıştayda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projeyi önemsediklerini dile getirdiği konuşmasında “Geleceğin şehirlerinde müşterek mahalli ihtiyaçlar, yol, su veya kanalizasyon gibi hizmetler değil; artık bundan sonra kimlikli, karakterli estetik ve çevreye duyarlı, akıllı, ekolojik şehirler ile daha yaşanabilir kavramında farklı unsurlar aranmaya başlanacak. Bu konuda buradaki hazirunun görüşleri şehrimiz, partimiz ve ülkemiz açısından da önem arz ediyor. Hepimize yeniden düşünme fırsatı verecek. Yeni bir yol haritasına imkân hazırlamış olacak. Katkı ve katılımlarınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHRE SAHİP ÇIKMAK VE GELECEĞİNİ PLANLAMAK HERKESİN SORUMLULUĞU

Şehrim 2023 Projesiyle şehrin yönetici ve dinamiklerinin kanaatleri, teklif ve görüşlerinin alındığını dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Kadim medeniyetin temsilcisi olan bu şehri yönetenlere, bu şehrin geleceği adına 2023 ve sonrası için çok daha iyi bir mekânı bizden sonraki kuşaklara bırakabilmek adına büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Bu sorumluluğu hep birlikte taşıyoruz. Bu şehir hepimizin, bu ülke hepimizin” diye konuştu.

AMACIMIZ ŞEHRİN BÜTÜN DİNAMİKLERİYLE KONYA’YI ÇALIŞMAK

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mine Lök Beyaz ise, “Türkiye’nin vizyonunun olduğu gibi şehirlerimizin de bir vizyonu olmasını önemsiyoruz. Konya benim için çok kıymetli. Biz bugün buraya aslında sizleri dinlemeye geldik. Sizlerle birlikte Konya’yı masaya yatırmaya geldik. Biz, kendi değerlerimize ne kadar sahip çıkarsak gideceğimiz yolda o kadar başarıya erişeceğiz. Amacımız, doğru bir şekilde tespit yapıp çözüm önerileri almak, kentin bütün dinamikleriyle Konya’yı çalışmak” ifadelerini kullandı.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir