OSMANİYE BELEDİYESİ KENT MÜZESİ 6 ÜLKEDEN OSMANİYE’YE GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

OSMANİYE BELEDİYESİ KENT MÜZESİ 6 ÜLKEDEN OSMANİYE’YE GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Osmaniye Belediyesi tarafından Selçuklu Mimarisi ile yapılan ve ilginin her geçen gün arttığı Kent Müzesi, Osmaniye’yi her yönü ile dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Osmaniye’den, ülkenin diğer illerinden ve yabancı turistlerinde uğrak noktası haline gelen Kent Müzesi Osmaniye’yi geçmişten geleceğe her yönüyle tanıtıyor.

Kent Müzesi, Türkiye, İtalya, İspanya, Portekiz, Macaristan ve Yunanistan olmak üzere 6 ülkeden Osmaniye’ye gelen öğrenci ve öğretmen heyetine ev sahipliği yaptı.

Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin AB projesi kapsamında hazırlamış olduğu ‘Cumartesi’den Cumartesi’ye 7 Gün’ isimli programda Osmaniye’li öğrenciler dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Çözeli ve Proje Koordinatörü Murat Gökçül’ün gözetiminde Kent Müzesini ziyaret eden yerli ve yabancı öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyete Kent Müzesi rehberleri tarafından geniş bilgiler verildi.

Müze içerisinde bulunan eserleri beğeniyle inceleyen heyet, bir ili en iyi tanıtma yöntemlerinden biri olan kent müzesini şehre kazandıran Osmaniye Belediyesi’ne ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi, çevre düzenlemesi, dış cephe kaplama, mukarnas, çift başlı kartal, arasta çarşısı, kent dükkanları, kent arşivi, çınarlı kahve, şor odası, geçmişten günümüze 7 Ocak diaroma ve eğitim atölyesi bölümlerinde oluşan kent müzesi ziyaretçilerine anı tazeletiyor.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir