“Engeli Aşmak Sadece Beş Harf Sevgi Projesi” Uçurtma Şenliği

“Engeli Aşmak Sadece Beş Harf Sevgi Projesi” Uçurtma Şenliği

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve Zihinsel Engelli Çocuklar Vakfı (ZİÇEV) Mersin Şubesi’nin işbirliğinde “Engeli Aşmak Sadece Beş Harf Sevgi” projesi kapsamında Uçurtma Şenliği düzenlendi. Mersin Üniversitesi Stadyumunda gerçekleşen şenliğe ZİÇEV Mersin Şubesi Başkanı Zekiye Kahveci, Mersin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Hasret Gündüz ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Mersin ZİÇEV Şube Başkanı Zekiye Kahveci, “Engeli Aşmak Sadece Beş Harf Sevgi “ isimli projenin Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde okuyan öğrencilerle dört ay önce başladığını belirterek sözlerine başladı. Projenin Uçurtma Şenliği ile tamamlandığını ifade eden Kahveci, “Sevginin engelleri aşacağını bir kez daha görmüş olduk. Amacımız özel gençlerle, üniversite gençliğini aynı platformda buluşturarak farkındalık yaratmaktı ve bunu başardığımıza inanıyorum” dedi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Hasret Gündüz ise amaçlarının Proje ile farkındalık yaramak olduğunu söyledi. Sözlerine engelli öğrencilere destek verildiğinde sevgi ile nelerin başarılabileceğini sözlerine ekleyerek şunları aktardı. “Bugün burada özel çocuklarımıza destek verildiği zaman neleri başarabileceğini görmek için bulunuyoruz. Sevgi ile dünyanın nasıl değiştiğine şahitlik ediyoruz. Burada bulunmaktan çok mutluyum” diyerek duygularını dile getirdi. Sözlerinin sonunda Gündüz, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve projeyi hazırlayan öğrencilere teşekkür etti.

“Engeli Aşmak Sadece Beş Harf Sevgi” Projesinin temsilcilerinden Edanur Tiryaki ise projenin ortaya çıkış hikâyesini anlattıktan sonra şunları kaydetti, “Engelin vücudun herhangi bir yerinde yada zihinde olmadığını onlara her ne kadar engel olarak ifade edilse de, engelin bizlerde olduğunu anladık” şeklinde konuştu.

Program,  ZİÇEV Dans Topluluğu’nun düzenlediği spontane dans ve Optimus Tango gösterisiyle devam etti.

Program sonunda ZİÇEV mersin Şube Başkanı Zekiye Kahveci, Öğrenci Konseyi Başkanı Hasret Gündüz, Projeyi hazırlayan Psikoloji Bölümü öğrencileri; Edanur Tiryaki, Cansu Yavuz, Hivda Vargün, Beyzanur Sarıgül ve Rıca Can Öztemel’e teşekkür belgesi verilmesinin ardından MONTAJBU konseriyle sona erdi.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir