Grup Tillo, konser programında Beyşehirliler’i coşturdu

Grup Tillo, Beyşehirliler’i ilahilerle coşturdu

 

Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi’nde ilahilerden oluşan konser veren Grup Tillo duygu dolu anlar yaşattı.

Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal kültürel etkinlikler kapsamında sahne alan Grup Tillo seslendirdiği ilahiler ve ezgilerden oluşan konser programında Beyşehirliler’le buluştu.

Grup, Türkçe, Zazaca ve Kürtçe söylediği ilahilerle hem salonu dolduranları coşturdu, hem de gönülleri mest ederek barışa yönelik anlamlı mesajlar verdi. Daha önce artan terör olayları nedeniyle besteledikleri “Ortağız Bir Namusa” parçasıyla yoğun ilgi toplayan ve ülke genelinde ses getiren Grup Tillo’nun performansı büyük beğeni topladı.

Konserinde birlik ve beraberliğe yönelik mesajlar veren grup, Kürt-Türk arasına nifak tohumları serperek, ayırmaya çalışanlara da Kürtçe seslendirdiği “Edi Besse” adlı eseriyle cevap vererek tepki gösterdi.

Grup Tillo’nun kurucusu ve assolisti Mustafa Kadaş, yaptığı konuşmada, “Eserimizde de söylediğimiz gibi ortağız bir namusa, yaslanmışız sırt sırta,  bin yıldır kardeşiz, bizim Allah’ımız bir, dinimiz bir, kitabımız bir, devletimiz bir, peygamberimiz bir, vatanımız bir bayrağımız bir, bu kadar birler içindeyken  bu hainler bizi yıllarca ocu, bucu veya Kürt-Türk diye ayırmaya  çalıştılar ama bizi ayıramadılar. Çünkü  ayıramazlar, bizi  birleştiren bir sürü ortak noktamız  vardır. Gelip bir Türk veya Kürt diye  ayırmaları ne mümkün. Ha bugün doğuda bir PKK olayı   vardır, ama Kürtler PKK’dan değildir, PKK da bizden değildir. Çünkü onlar Ermeni uşaklarıdır,  onlar Amerika’nın, İsrail’in  kuklası ve maşalarıdır, Fetö de onlardan biridir.   O yüzden Kürt halkı hakikaten bin 350 yıldır İslami din olarak kabul etmiş, bu topraklarda Türklerle beraber bin yıldır, hatta bin yıl temsili benzetmedir. Bin yıldan çok  daha öncesine dayanan bir kardeşliğimiz vardır. Taa Malazgirt zaferinden öncesine dayanır. Bu kadar yıl biz omuz omuza, sırt sırta  yaşamışken, bizi ufacık oyunlarla  kandıracaklarını zannettiler ama aslında farkında olmadan her oyunda bizim harcımıza biraz daha su karıştırarak bizi çelikleştirdiler. Bizi  birbirimize daha çok bağladılar, vatan sevgisini, bayrak sevgisini bize daha çok aşıladılar.  İşte 15 Temmuz’da en büyük tokadı aldılar ki, o zaman da söyledik meydanlarda. Ya Çanakkale’de de bunu yaptık, biz Kut’ül Amare’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yaptık,  işte 15 Temmuz’da da yaptık. Bizi mecbur  bırakmayın,  bizi mecbur bırakırsanız  biz defalarca aynı ruhla yine geliriz. Afrin’de de aynı şeyi yaptık, onlar zannettiler ki biz farkında değiliz, bizim Afrin’de 3-5 tane terörist  grubuyla çatıştığımızı zannediyorlar, ama biz bunun farkındaydık, biz Afrin’de dünyaya karşı, yani Avrupa’ya karşı bir savaş verdik. Çünkü onlar kuklalarını göndermişler, her türlü  silahlarıyla maddi destekleriyle desteklemişler,  yıllar öncesinde tüneller kazarak bir savaş hazırlığı zaten yapmışlar bize karşı. Fakat Türk askerini, bizim Mehmetçiğimizi o kadar basite  aldılar ki,onların kurdukları tuzaklara düşeceklerini zannettiler, ama Elhamdülillah, Allah bu orduya bu ümmete, bu millete önce iman, sonra feraset verdiği için onların tuzaklarına hiçbir zaman gelmedik, ve gelmeyeceğiz de.”şeklinde sözlere yer verdi.

Eserlerinin büyük bölümünü salonu dolduran vatandaşlarla birlikte söyleyen Grup Tillo, yaklaşık 2 saat süreyle sahnede kaldı. Grubun “La İlahe İllallah” isimli parçasına salonu dolduran herkes eşlik ederken, “Muhammed’i Seversen”, “Aşkınla Bu Uşakki” ile “Ortağız Bu Namusa” isimli eserleri dakikalarca alkışlandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve belediye meclis üyeleri tarafından konser programı sonrasında grup üyelerine Beyşehir’i yansıtan birer duvar saati hediye edildi.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir