Büyükşehir’den kent merkezine yeni meydan

DCIM100MEDIADJI_0028.JPG

BÜYÜKŞEHİR’DEN KENT MERKEZİNE

YENİ MEYDAN

 

Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir kent merkezine yeni bir meydan kazandırıyor. Bir aydır yürütülen çalışmalar sonucunda yaklaşık 6000 metrekare sert zemin ve 850 metrekare yeşil alanı bulunan kent meydanından çalışmalarda sona yaklaşıldı.

    Büyük Park bitişiğinde Şarhöyük Mahallesi Gazi Yakup Satar Caddesi ve Hatboyu 2 Caddesi arasındaki Yeni Meydan’ın zemin kaplamasında, yeşil ve siyah/beyaz dalgalı parke taşlar kullanılarak modern bir görünüme kavuşturuldu.

    Yeni kent meydanı tamamlandığında sosyal ve kültürel yaşamın önemli bir merkezi olacağı düşünülüyor. Eskişehirlilerin meydana ulaşılabilirliği noktasında en ince ayrıntının düşünüldüğü meydan düzenlemesinde özellikle engelliler için yürüyüş yolları, rampalar ve tuvaletler bulunuyor. Ayrıca meydanda oturma alanları ve modern aydınlatma sistemleri de vatandaşların hizmetine sunuluyor.

    Meydandaki yapım çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı birlikte yürütüyor. Meydan çevresinde ağaçlandırma ve yeşil alan yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

     Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kentin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacak ve çok amaçlı kullanım imkânı sağlayacak yeni meydan alanının kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir