ADLİYE İÇERİSİNDE KATLEDİLEN İSTANBUL CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I SAYGIYLA ANDI BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK; “TERÖRÜN İNANCI VE FELSEFESİ OLAMAZ”

ADLİYE İÇERİSİNDE KATLEDİLEN İSTANBUL CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I SAYGIYLA ANDI

BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK;
“TERÖRÜN İNANCI VE FELSEFESİ OLAMAZ”

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın İstanbul Adalet Sarayı’nda 31 Mart 2015 tarihinde katledilmesinin üçüncü yılında Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, olayı bir kez daha lanetledi ve protesto etti.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, hukukçular olarak teröre ve şiddet olaylarının her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, “Menfur bir terör saldırısı sonucu katledilen yargı şehidi olan savcımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz. Hiçbir ideoloji, hiçbir inanç ve düşünce insan canından insanın yaşam hakkında daha üstün değildir. Yapılan bu vahim saldırıyı bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz. Kimsenin yargıya intikal etmiş bir olayda kendi kuvvetiyle sonuç elde etmeye çalışması hukuken de vicdanen de savunulamaz” şeklinde konuştu.

‘TERÖR KANLA BESLENİR’

Adalet camiasının her mensubunun bu acıyı yürekten hissettiğini kaydeden Av. Küçük, “Menfur saldırı şehit Cumhuriyet Savcımızın şahsında Türkiye’de hukukun üstünlüğünde ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme ve onlara gözdağı verme girişimidir. Terörün inancı veya felsefesi olmaz. Terör, düşüncenin özsuyunu emer ve kanla, gözyaşıyla beslenir. Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istene kaos ortamındaki en büyük engel her zaman olduğu gibi yine hukuk olacaktır.” diye konuştu.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir