Beldetaş, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde atılım sürecinde

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketin yöneticileri Başkan Hüseyin Sözlü’ye hizmetlerle ilgili brifing verdi, yeni hedefleri paylaştı.

Beldetaş, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde atılım sürecinde

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin iktisadi teşekkülleri arasında bulunan Beldetaş Belde Sağlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili yasal düzenleme kapsamında işçi sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerinde atılım sürecini başlattı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret eden BELDETAŞ  Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karayandı, şirket bünyesindeki Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin (OSGB) taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili yasal düzenlemelere paralel hizmet kalitesini yükselttiğini belirtti.
ÇALIŞAN DOSTU BELDETAŞ OSGB
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, BELDETAŞ  Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karayandı ve şirket yöneticilerini makamında kabul etti. Fatih Karayandı, BELDETAŞ bünyesinde 3 yıl önce faaliyete geçen Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin yerel yönetimlerde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanmasını kolaylaştırmak amacıyla hizmet verdiğini söyledi. İşçilerin sağlığı ve çalışma ortamının gözetiminin yanı sıra eğitim, danışmanlık, bilgilendirme, ilk yardım, kayıt, istatistik hizmetlerini sürdürdüklerine kaydeden Fatih Karayandı, işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri, sağlık raporu, risk değerlendirmesi ile acil durum planlı hizmetlerini kamu güvencesiyle yerine getirdiklerini ifade etti.
BAŞKAN SÖZLÜ TEBRİK ETTİ
Yeni dönemde taşeron şirketlerde çalışan işçilerin kamu kurumlarında kadroya alınmasıyla birlikte BELDETAŞ OSGB’nin Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yerel yönetimlerde daha etkin hizmet vermeyi hedeflediklerini kaydeden Karayandı, her zaman kendilerinin destekçisi olan Başkan Sözlü’ye teşekkür etti.
Başkan Sözlü ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun teşekkür belgesine layık gördüğü BELDETAŞ’ın işçi sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini bundan sonraki yıllarda da yüksek standartlarda devam ettireceğine inandığını belirtip, kolaylıklar diledi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir