Hayvan hakları savunucularından ‘şefkat merkezi’ne tam not

DCIM100MEDIADJI_0144.JPG

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, hayvan dostu Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü’nün 117 dönüm alanda kurduğu Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağına övgüler yağdırdı.

Hayvan hakları savunucularından ‘şefkat merkezi’ne tam not

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün 117 dönüm alanda kente kazandırdığı Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağı kompleksi hayvan hakları savunucularının övgüsünü aldı. Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavisi, aşılaması, bakımı ve rehabilitasyonun yapılacağı tesisi “şefkat merkezi” olarak tanımlayıp, Başkan Hüseyin Sözlü’ye şükranlarını sundu.
DOĞAL YAŞAM ALANI
Hayvan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasına yönelik çok sayıda hizmet ve etkinlik gerçekleştiren Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda merkez Çukurova İlçesi Söğütlü mevkiinde uygulamaya konulan Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda 43 dönümlük ilk etap tamamlandı. 2 bin köpeğin barınacağı ilk etap tesislerde ziyaretçi salonu, kafeterya, sahiplendirme alanı, klinik, ameliyathane, aşılama ve kısırlaştırma ünitesi, mutfak ve soğuk hava deposu yer aldı. Köpeklerin barındığı bölümle bağlantılı 35 dönüm arazide doğal yaşam alanı oluşturuldu.
ÇIKIRIK’TAN ŞEFKAT MERKEZİNE ÖVGÜ

2 bin köpeğin barınacağı, ziyaretçi salonu, kafeterya, sahiplendirme alanı, klinik, ameliyathane, aşılama ve kısırlaştırma ünitesi, mutfak ve soğuk hava deposunun bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, övgüler yağdırdı.
Modern hayvan barınağını “şefkat merkezi” olarak tanımlayan Nesrin Çıtırık, “Türkiye’nin her yerindeki bakımevlerinin Adana’daki gibi şefkat merkezi olması gerekiyor. Sahipsiz hayvanların korunması konusunda önemli mesafeler kat eden Adana, Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün göreve gelmesiyle birlikte Türkiye’de bir numara oldu. Kısırlaştırma, tedavi ve mağdur hayvanlar için oluşturulan şefkat merkezimiz hayırlı olsun. Hüseyin Başkanımıza en kalbi teşekkürlerimizi iletiyorum” diye konuştu.
KEDİLER, ATLAR, EŞEKLER, YABANİ HAVYANLAR KORUNACAK
Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı projesinin ikinci etabında 39 dönüm alanda kedi barınağı inşa edilecek. 500 kedinin koruma altına alınacağı bu bölümde 3 adet büyük kedi evi, klinik, ameliyathane, aşılama  ve kısırlaştırma ünitesi konumlandırılacak. Kedi barınağının hemen yanında at ve eşekler için ayrı ayrı haralar yapılacak. 100 at-eşeğin barınacağı alanda iki adet de padok hazırlanacak. Bu padoklarda engelliler için atlı terapi faaliyetleri gerçekleştirilecek.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir