Büyükşehir Belediyesi’nden milli sorumluluk hizmeti Başkan Sözlü, 843 çocuğu Çanakkale’ye uğurladı

Büyükşehir Belediyesi’nden milli sorumluluk hizmeti

Başkan Sözlü, 843 çocuğu Çanakkale’ye uğurladı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile 843 çocuk, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü anısına Çanakkale’ye gönderildi

Atatürk Parkı’nda toplanan çocukları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü uğurladı

843 ÇOCUK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DESTEĞİ İLE ÇANAKKALE’YE GÖNDERİLDİ

Adana Büyükşehir Belediyesi bir taraftan kentin geleceğini inşa eden hizmetleri hayata geçirirken diğer taraftan da Türk Milleti’nin geçmişini yeni nesli unutturmayacak, tarihini bilen gençler yetiştirmeye hizmet ediyor. Milli ve manevi hassasiyetlerini her daim Adana halkına hissettiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları ile Büyükşehir Belediyesi tarafından 843 çocuk, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde Çanakkale’ye gönderildi.

“VATANIMIZI VE CUMHURİYETİMİZİ KORUMAK TEMEL SORUMLULUĞUMUZ”

Başkan Hüseyin Sözlü, çocukları Çanakkale’ye bizzat uğurlarken Türk çocuklarının atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapacağına yürekten inandığını ifade ederken “18 Mart 1915’te deniz  zaferi, 25 Nisan 1915’te de kara zaferi kazanan Türk Ordusu, Türk yurdunu işgale gelenleri, canıyla, kanıyla büyük bedeller ödeyerek püskürtmüştür. Çanakkale’de Anadolu insanı yeniden millet olmuştur. Vatanın farklı bölgelerinden gelen insanlar, Çanakkale’de ortak bir ülküyle hareket etmişler, atalarımızın emaneti kutsal vatan toprakları uğruna gözlerini kırpmadan şehit olmuşlardır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, şehitlerimizin, gazilerimizin, tüm kahramanlarımızın karşılıksız özverileri, Türk Milleti’ni tarihin her döneminde büyük ve güçlü kılmıştır. Atalarımızın, bağımsızlığımızın simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel vatanımızı ve Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak ve koruyacak nesillere destek olmak temel sorumluluğumuzdur” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ TARİHİNİ BİLMELİ, ANLAMALI”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin şehit ailelerini her zaman baş tacı etmeye hazır olduğunu belirten Başkan Sözlü, “Üzerinde yaşadığımız toprakları bize vatan kılan ecdadımıza karşı sorumluluğumuzu ancak bu toprakları daha da kıymetlendirecek eserler bırakarak yerine getirebiliriz. Gençlerimizi, çocuklarımızı da bu hedef için çalışmaya, tarihini doğru anlamaya karşı aşılamalıyız” dedi ve çocukların ellerine ay yıldızlı al bayrağı vererek otobüslerle Çanakkale’ye uğurladı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCIS

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir