Büyükşehir Belediyesinden Doğanyol İlçesine kütüphane

BÜYÜKŞEHİR’DEN DOGANYOL’A İKİNCİ KÜTÜPHANE

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Doğanyol İlçesinde 2. kütüphane açıldı.

Doğanyol Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde açılan kütüphane ile öğrenci ve vatandaşların kitaplara erişimi kolaylaştırıldı. Kütüphanenin iç dizaynı, kitaplık ve okuma masalarının temini Büyükşehir Belediyesi’nce sağlandı. Z Kütüphane modelinde düzenlenen kütüphaneye ensonhaber.com adlı internet haber sitesi de kitap teminini sağladı. Kitap toplama kampanyaları düzenlediği öğrenilen haber sitesinin biriktirdiği kitapları kütüphanelere bağışladığı ve bu kapsamda Doğanyol’daki kütüphaneye 300 adet kitap temin ettiği kaydedildi. Yaygın ölçekte habercilik yapan sitenin Doğanyol’daki kütüphaneye kitap bağışlarını sürdüreceği belirtildi.

Büyükşehir eğitimi destekliyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kitap ve okumanın öneminin çok büyük olduğunu anımsatarak, eğitime her zaman destek verdiklerini kaydetti. Başkan Çakır, Doğanyol’a kurdukları 2’nci kütüphaneye kitap desteğinde bulunan internet sitesi yetkililerine de teşekkür etti.

Daha önce de Turgut Özal Kütüphanesi projesi kapsamında Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya genelinde kurulan 17 Adet kütüphaneden biri Doğanyol Öğretmenevi’nde açılmıştı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCIS

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir