Adana’nın eşsiz lezzetleri dev dikey bahçede Damak çatlatan tatlar, Türkiye’nin en büyük dikey bahçesinde

Adana Büyükşehir Belediyesi, Portakal Çiçeği Karnavalı öncesi 21 bin 600 adet canlı çiçeklerle Adana kebabı, şalgam suyu, bici bici tatlısı ve mumbar yemeğini 750 metrekarelik dikey bahçede tasvir etti.

 

Adana’nın eşsiz lezzetleri dev dikey bahçede

 

Damak çatlatan tatlar, Türkiye’nin en büyük dikey bahçesinde

 

Adana’da kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemelerini sıra dışı çalışmalarla renklendiren Adana Büyükşehir Belediyesi, canlı çiçeklerle Türkiye’nin en büyük dikey bahçesini oluştururken, Çukurova’ya özgü lezzetlerden Adana kebabı, şalgam, bici bici ve mumbarı öne çıkardı. 21 bin 600 adet saksılı çiçekle hazırlanan, 750 metrekarelik dikey bahçe 5-8 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı anısına hazırlanan görkemli tablo, Adanalıların büyük beğenisini topladı.
TABLO GİBİ BAHÇE!
Adana’nın daha yeşil bir kent olması için 4 yıllık hizmet döneminde 1 milyon 687 bin metrekare yeni yeşil alanı hemşehrilerinin kullanımına sunan Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda dikey bahçe çalışmalarına yoğunlaşan Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, merkez Seyhan İlçesi Öğretmenler Bulvarı üzerinde 750 metrekarelik Türkiye’nin en büyük dikey bahçesini oluşturdu.
DAMAK ÇATLATAN LEZZETLER
Deneyimli peyzaj mimarları, genişliği 10 metre, yüksekliği 7.5 metre olan olan dikey bahçede “Sedum” bitkisinin türlerinden yararlandı.  Dikey bahçede 21 bin 600 adet adet saksılı canlı çiçek kullanan Büyükşehir ekipleri, Çukurova’nın eşsiz lezzetlerinden Adana Kebabı, şalgam suyu, bici bici tatlısı ve mumbar yemeğini tasvir etti.
PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ANISINA
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal egemenlik ve bağımsızlık düşüncesinin filizlendiğini yansıtan ve 15 Mart 1923 günü Adana’ya ilk geldiğinde söylediği “Bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur” sözü de Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı anısına yapılan dikey bahçede yerini aldı.
Her gün onbinlerce taşıt ve yayanın ulaşım sağladığı güzergahta, özenle ışıklandırılan dikey bahçeye yansıtılan damak çatlatan lezzetleri gören Adanalılar, parkları, kavşakları, refüjleri mevsimine uygun çiçeklerle donatan Başkan Hüseyin Sözlü’ye Adana mutfağını öne çıkaran çalışmasından dolayı teşekkür etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCIS

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir