FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “ŞEHRİN EKONOMİ ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU…

Fırat Üniversitesi İktisat Öğrenci Topluluğunca düzenlenen Şehrin Ekonomi Ödülleri’nde 11 dalda şehrin ekonomisine can veren girişimcilere ödül verildi.

Atatürk Kültür Merkezi‘nde düzenlenen ödül törenine, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Mahsar Ayaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Ticaret Odası Başkanı İdris Alan, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Prof. Dr. Halil Hasar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zahir Kızmaz, Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, İş adamları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Afrin’de Türk Milleti adına Türkiye Cumhuriyetinin birliği ve dirliği için mücadele veren tüm güvenlik güçlerini selamlayarak başladı.

Elazığ’ın bölge ve Türkiye ekonomisi için öneminin büyük olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Ortaya çıkan ürünlere baktığımızda da tarım ürünlerinden su ürünlerine, madencilik ve sanayi ürünlerine geniş bir yelpaze görüyoruz. Bölgenin önemli bir lojistik merkezi olması, Elazığ’ı yeni yatırımların önemli adreslerinden biri yapmaktır. Bu anlamda Elazığ, gelecek için yatırım potansiyeli bakımından umut vermektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliği ile birlikte Elazığ’da son bir yılda yüzde 25 istihdam artışı ile bölgede lider şehir durumundadır. Bu bağlamda emeği geçen tüm sanayicilerimize, işverenlerimize ve özellikle İŞKUR ve SGK il müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu tür programların, girişimcileri geleceğe dönük daha iyi çalışmaları için motive ettiğini belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, Elazığ’dan çok kıymetli girişimcilerin çıktığını ve çıkmaya devam ettiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından İstihdam Rekortmeni, Kurumlar Vergisi Rekortmeni, Gelir Vergisi Rekortmeni, En Büyük Yatırım ödülü, İhracat Rekortmeni, Şehir dışı Paydaş ödülü, En İyi Portföy Yönetici, En İyi Kadın Girişimci, Geleneğe Vefa ödülü, Onur ödülü ve Juri Özel ödülü kategorilerinde ödüller dağıtıldı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a Juri Özel Ödülü verilirken, İstihdam Rekortmeni Banvit AŞ., Kurumlar Vergisi Rekortmeni Final Eğitim Kurumları, En Büyük Yatırım ödülü Seza Çimento, İhracat Rekortmeni ödülüni ise Akdağ Mermer- Alacakaya Mermer aldı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

                       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir