Büyükşehir’den Bozan’a yeni mezarlık

BÜYÜKŞEHİR’DEN BOZAN’A YENİ MEZARLIK

 

Alpu İlçesi, Bozan Mahallesi’nde bulunan mezarlığın dolması nedeniyle vatandaşlardan gelen istek üzerine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yeni mezarlık yapımına başladı. Çalışmaları yakından izleyen Bozan Muhtarı Kenan Tatlıkatık, Bozanlılar adına Başkan Büyükerşen’e teşekkür etti.

 

Büyükşehir Belediyesi Alpu İlçesi Bozan Mahallesi mezarlığında kapsamlı çalışma yürütüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesine bağlı ekipler bir yandan mezarlık içindeki ve dışındaki yollar yaparken, diğer yandan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ağaçlandırma ve yeşil alan çalışması yapıyor.

Yol çalışmaları kapsamında mezarlık içerisindeki bütün yolları elden geçiren ekipler bozuk zeminlerin bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. Mezarlık içerisinde ise, 35.000 m²’lik yeni mezarlık alanında öncelikli olarak ihtiyacı karşılayacak büyüklükteki alanda mezarlık alanları oluşturuluyor. Ayrıca mezarlığı çevreleyen tel boyunca ağaçlandırma çalışmaları yapan ekipler,  41 adet sedir ve 16 adet pembe çiçekli akasya dikimini tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarından oldukça memnun olan Bozan Muhtarı Kenan Tatlıkatık, önceki mezarlıklarının artık ihtiyaca cevap vermediğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’den yeni mezarlığın yapımı için yardım istedik. Çalışmalar hızla sürüyor. Kendisine çok teşekkür ederiz. Ayrıca Bozan’a Büyükşehir’in yapacağı şantiye bizim için çok yararlı olacak” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir