BAŞKAN YILMAZ ÖĞRETMEN VE VELİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN YILMAZ ÖĞRETMEN VE VELİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Şehit Cemal İlkokulu, Okul Aile Birliğinin düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katılarak, velilerle bir araya geldi.

Programa, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Şube Müdürü Adnan Uluğ, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Okul Müdürü Hasan Gün, okul aile birliği, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kahvaltının ardından okulun çok amaçlı salonunda konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Şehit Cemal İlkokulunun projesinin bittiğini ve yılsonuna kadar temelinin atılacağının müjdesini verdi. Okul yapılırken eğitim ve öğretimin devam edeceğini ifade eden Başkan Yılmaz, yeni okul binası tamamlandıktan sonra mevcut okulun yıkılarak bahçe haline geleceğini sözlerine ekledi. Köşede bulunan ve Mahalleye geçişi engelleyen 5 katlı binanın da kamulaştırılacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Binada yaşayan vatandaşlarımıza isterlerse çamlık konutlarından daire vererek, hiç mağduriyete uğratmadan, Okulumuzun ve Mahallemizin giriş çıkışını engelleyen binayı oradan kaldırmış oluruz. Evlatlarımız güvenli okullarda eğitim gördükleri takdirde, siz velilerimizde evlerinizde o kadar huzurlu olacaksınız” dedi.

Bölgeye birde camii yapılacağını kaydeden Yılmaz, “Balık Pazarı Mahallemiz, Okuluyla, Camisiyle, Kültür Merkeziyle, Spor Salonuyla, Sağlık Ocağıyla çok daha nitelikli bir mahalle olmuş olacak” diye konuştu. Bu yıl 5 Aile Sağlık Merkezi, 5 Kapalı Spor Salonu’nun yanı sıra 9 Okul ile birlikte Gemlik’te tarihi yatırımların yapıldığını vurgulayan Başkan Refik Yılmaz, eğitim ve tesisleşme noktasında Gemlik’in, altın yılını yaşadığını sözlerine ekledi.

Şehit Cemal İlköğretim Okulu Hasan Gün de, Okulun ve öğrencilerin gelişimine her alanda katkıda bulunduğu için Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti. Program sonunda okul aile birliği tarafından eğitime yönelik verdiği desteklerden dolayı Başkan Yılmaz’a çiçek takdim edildi. Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir