MART AYI MECLİS TOPLANTISI

SONA ERDİ

 

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart  Ayı Toplantısını, 20 Mart Pazartesi günü yaptığı III. birleşimle tamamladı.

Meclis Toplantı Salonunda saat 14.00’de yapılan III. birleşime Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlık etti.

CEVAT PAŞA ANILDI

Toplantı öncesi 18 Mart Çanakkale Zaferinde Çanakkale grubu Komutanı olan Arapgir’li Cevat Çobanlı’yı anan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, “Çanakkale Zaferinin 2. Komutanı Cevat Paşadır. Bir Malatya büyüğü olarak kendisini rahmet ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Çanakkale Zaferinin büyük bir destan olduğunu belirterek, Arapgirli Cevat Çobanlı’nın bu zaferde Nusret mayın gemisiyle büyük bir destan yazdığını söyledi. Cevat Çobanlı anısına Arapgir ilçesinde bulunan Cevat Çobanlı Konağı ile Şakir Çobanlı Camisini restore ettiklerini belirten Cömertoğlu, meclisteki anmadan dolayı Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs’e teşekkür etti.

22 METRE ÜSTÜ YOLLAR BÜYÜKŞEHİR SORUMLULUĞUNDA

İmar ağırlıklı maddelerin yer aldığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yol ağının belirlenmesi için sunulan teklifte; 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde olup mevcutta açılmamış 22 m ve üzeri genişliğe sahip olan yolların da  Büyükşehir belediyesi sorumluğunda olması  kararlaştırıldı.

Meclis Toplantısında Kuluncak ilçesine ait bazı parsellere ibadet alanı ve spor tesisi alanı  fonksiyonu verilmesi  de kabul edildi.

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI

Nisan  ayı meclis toplantısı 11 Nisan Çarşamba günü, saat 14:00 da yapılması kararlaştırıldı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir